Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme 2021 yılı içerisinde de kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Telefon numarası güncelleme işlemi birden fazla yöntemi ile yapılabilir. Müşteriler makale içerisinde belirteceğiniz yöntemlerden herhangi birini kullanarak herhangi bir ücret ödemelerine gerek kalmadan dakikalar içerisinde telefon numaralarını güncelleyebilirler.

 

Mobil bankacılık işlemlerinde oldukça önemli olan telefon numaraları bazı zamanlarda değiştirilmek zorunda olabilir. Telefon numaranızı değiştirmeniz durumunda bankalara vermiş olduğunuz telefon numarasını da değiştirilmesi gerekir. Aksi halde mobil bankacılık işlemlerini yapmanız mümkün olmayacaktır. Ziraat Bankası telefon numarasını güncelleme işlemi oldukça farklı yöntemler ile yapılabilir.

Telefon numarası güncelleme işlemleri

 

  • Şubeye giderek telefon numarası değiştirme

 

  • Internet sitesi üzerinden canlı destek hizmeti alarak numarayı değiştirme

 

  • Ziraat Bankası ATM’lerini kullanarak değiştirme

 

  • Müşteri hizmetleri yardımıyla değiştirme

 

  • Herhangi birisine vekalet verme yöntemi ile telefon numarası değiştirme

Ziraat Bankası İnternetten Telefon Numarası Güncelleme

 

Ziraat Bankası internetten telefon numarasını güncelleme imkanı bulunmakta olan bir bankadır. Müşteriler internet bankacılığı kullanmaları durumunda direkt olarak bankaya erişim sağlayarak telefon numaralarını veya e-posta adreslerini aktif olarak düzenleyebilirler. İnternet bankacılığını kullanmak için internet bankacılığı şifresini almak gerekmektedir. Diğer bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası’nda şubeye giderek direkt olarak internet bankacılığı şifresi alınmaya gerek bulunmamaktadır. Ziraat Bankası internet sitesine girerek şifremi unuttum kısmına kullanarak direkt olarak internet bankacılığı şifresini almanız mümkündür. Buradan alacağınız şifreyle birlikte direkt olarak Ziraat Bankası internetten telefon numarasını güncelleme imkanı tarafınıza verilmiş olur.

 

İnternet bankacılığını kullanarak değiştireceğini Ziraat Bankası telefon numarası direkt olarak tüm kanallarda gözükecektir. Böylelikle zaman zaman tarafınıza yapılacak olan bilgilendirmeler ve şifre işlemlerin tamamını yeni telefon numaranızı üzerinden yapabilirsiniz.

 

Şubeye Giderek Telefon Numarası Değiştirme

 

Türkiye Cumhuriyeti’nde hizmet vermekte olan tüm Ziraat bankalarına kullanılarak direkt olarak telefon numaranızı değiştirmeniz mümkündür. Şubeye giderek müşteri hizmetleri ile görüşme sağlamanız durumunda yeni telefon numaranızı derhal iletmeniz ve bundan sonraki işlemlerinizi bu telefon numarası üzerinden yapmanız mümkün olur. Şubelerde bu işlemi gişelerden veya müşteri hizmetleri kanalı ile yapmanız mümkündür.

Telefon numaranızı değiştirilmesi ile birlikte direkt olarak alacağınız tüm hizmetlerde bu telefon numarası karşınıza çıkacaktır. Tarafınıza yapılacak iletiler ve bilgilendirmelerin tamamı yeni telefon numaranız üzerinden yapılacaktır.  Eski telefon numaranız ile ilgili herhangi bir bilgi veya yeni bir güncelleme sağlamayacaktır. Şube üzerinden yapacağınız telefon numarası değişikliği ile birlikte mobil bankacılık, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı gibi tüm bankacılıkları yeni numara üzerinden sağlayabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası ATM’lerini Kullanarak Değiştirme

Ziraat Bankası tarafından kullanılmakta olan ATM’leri kullanmak suretiyle de müşteriler telefon numaralarını değiştirebilirler. Yeni kullanmakta olduğunuz kredi kartları üzerinden gerekse kullanmakta olduğunuz banka kartı üzerinden direkt olarak telefon numarası güncelleme işlemi yapılabilir. Kartı takmanızla birlikte menü içerisinde bilgilerinizi değiştirebileceğiniz bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölümü kullanılması ile birlikte hızlı bir şekilde telefon numaranızı güncellemeniz mümkün olacaktır. Buradaki güncelleme ile birlikte mobil bankacılık, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı gibi tüm bankacılık hizmetlerinde ki numaranız yeni numaranız olacaktır.  Böylelikle yeni bilgilendirmelerin tamamı ve şifre işlemlerinin tamamı yeni numara üzerinden sağlanacaktır.  Eski numaranızla ilgili kayıtlarda herhangi bir şey kalmayacaktır.

 

Müşteri Hizmetleri Yardımıyla Değiştirme

Ziraat Bankası’na vermiş olduğunuz telefon numaranızın değişmesi durumunda veya farklı bir iletişim numarası vermek istemeniz durumunda birçok yöntem kullanarak bu telefon numarasını değiştirebilirsiniz. Bu yöntemlerden en sık olarak kullanılan yöntem müşteri hizmetleri yardımıyla telefon numarasını değiştirme yöntemidir. Ziraat Bankası’nın 444 00 00 numaralı telefon numarasından veya 0 850 220 00 00 telefon numarası üzerinden direkt olarak telefon numaranızı değiştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası’nın mevcut Bilgilerinizi değiştirmez için size sunmuş olduğu yöntemlerden en kolay ve en hızlı bir şekilde çalışan yöntem müşteri hizmetleri ile yapılmış olan yöntemdir. Günün her saatinde bu işlemi yapılabilir olması da ayrıca bir özellik olarak sunulmuştur. Günün her saatinde çalışmakta olan bir departmandır.

 

 

Herhangi Birisine Vekalet Verme Yöntemi İle Telefon Numarası Değiştirme

 

Ziraat Bankası iletişim adresinizi veya numaranızı değiştirmeniz sadece sizin yapabileceğiniz bir durumdur. İletişim numaranızı değişmesi durumunda bunun bankaya mutlak surette bildirmeniz gerekmektedir. Bunu sizin yapamayacağınız durumların olması halinde herhangi birisine vekalet vermek gerekecektir.  Vekalet verdiğiniz kişi sizin adınıza işlemler yapabilir.  Hazırlanmış olan vekalet belgesi ile birlikte Ziraat Bankası’na giderek direkt olarak size ait olan telefon numarasını veya diğer bilgileri değiştirmeye bu kişinin hakkı bulunur. Vekaleti sadece ülkemizde çalışmakta olan noterler üzerinden verilmektedir. Vekalet vermek belli bir ücrete tabidir. Hangi durumlarda ve hangi kurumda vekalet vereceğinize göre işlem ücreti değişmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noterinden bu işlemi yapmak sureti ile direkt olarak tüm Türkiye’de Ziraat bankalarından işlem yapabilirsiniz.

 

 

hakkında sigortaekstra

Ayrıca Kontrol Edin

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme 2021

Ziraat Bankası müşteri numarası öğrenme Ziraat Bankası hesabı bulunmakta olan vatandaşların birçok kez merak etmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir