Ziraat Bankası Sim Kartı Bloke Kaldırma 2021

Cep telefonu numarasının ya da kullanılmakta olan operatörün değiştirilmesi durumunda bankalar tarafından sim kartın bloke edilmesi (devre dışı bırakılması) ve bazı işlemlerde kısıtlamaya gidilmesi cep telefonu kullanıcılarının en sık rastladığı problemler arasındadır. Her geçen gün daha da gelişen teknoloji sayesinde 4,5G mobil iletişim kullanmaya başlayan insanların sayısında büyük bir artış oldu. Bu alt yapıya geçiş yapan ve sayısı binleri bulan Ziraat Bankası müşterilerinin hesaplarına tanımlanmış bir şeklide bulunmakta olan sim kartlarına bloke kondu.

Operatör değişikliği yapıldığında ya da yeni bir sim kart alımı yapıldığında bankalar tarafından eskiden kullanmış olduğunuz sim kartlara bloke konulur ve işlemlerinize kısıtlama getirilir. Yapılan bu uygulamanın sebebi, sizi ve kartınızı güvence altına almaktır. Kartınıza kaydedilmiş olan kişisel bilgilerin başkaları tarafından ele geçirilmesini önlemek amacı taşır. Sim kartı bloke kaldırma işlemi için çoğu banka sadece şubeye gidildiğinde yardımcı olmaktadır. Ancak Ziraat Bankası müşterileri için hepsi birbirinden kolay birçok farklı seçenek sunmuştur. Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemleri için müşterilere sunulan kolay seçenekler şu şekilde sıralanabilir; Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramak, Ziraat Bankası ATM noktalarından bu işlem başvurmak ya da Ziraat Bankası şubelerine gitmek.

Bankada kayıtlı bir biçimde bulunan ve daimi olarak kullanmakta olduğunuz telefon numarasını güncel halde tutarak, Ziraat Bankası’nın internet ve mobil bankacılık sistemlerini herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası bloke kaldırma online hizmet işlemlerinden faydalanarak çok kısa bir süre içerisinde kartınıza konmuş olan blokeyi ortadan kaldırıp diğer tüm işlemlerinizi de yapmaya devam edebilirsiniz.

Alınabilecek en üst düzeyde güvenlik önlemlerinin sağlandığı Ziraat Bankası’nda sim kart bloke kaldırma işlemleri için en kısa ve en kolay yollardan birisi de müşteri hizmetlerine bağlanmaktır. En zahmetsiz seçeneklerden biri olarak görülmekte olan müşteri hizmetlerine, bulunmakta olduğunuz her yerden ve istediğiniz her saatte rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemleriniz sırasında yararlanabileceğiniz müşteri hizmetleri telefon numaraları;

444 0 000 ve 0850 220 00 00’dır. Müşteri hizmetlerini arayarak sadece dakikalar içerisinde sim kart bloke kaldırma işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi için en yakınınızda bulunmakta olan ATM’leri de tercih edebilirsiniz. Bu işlem için sadece banka kartınıza ya da kredi kartınıza ihtiyacınız vardır. ATM üzerinden işlem yaparken; öncelikle kartınızı ATM’ye takıp şifrenizi gitmelisiniz. “Diğer işlemler” bölümüne bastıktan sonra “bilgi ve şifre işlemleri” alanına girip “sim kart bloke kaldırma” menüsüne ulaşarak talimatları uyguladıktan sonra sim kart bloke kaldırma işleminizi sonlandırmış olacaksınız.

Eğer yukarıdaki yöntemler ile sim kart bloke kaldırma işleminizi yapamadıysanız size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek bu işlemi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma ATM

Bütün bankalar müşterilerinin bilgilerinin güvenliğini sağlamak için pek çok güvenlik önlemi alırlar. Almış oldukları bu önlemlerden bir tanesi de müşterilerin cep telefonu numaraları ve bu numaraların bağlı olduğu operatörlerin kayıt edilmesidir. Kullanılan numaranın değiştirilmesi ya da hattın başka bir operatöre taşınması halinde müşterinin sim kartına bloke konmakta ve internet bankacılığı dahil bazı farklı işlemler kullanılamaz duruma gelmektedir.

Bankaların hali hazırda kullanmakta olduğu en önemli güvenlik sistemlerinden biri müşterilerinin cep telefonu numaralarıdır. Ziraat Bankası müşterilerinin de cep telefonu numarası sisteme kaydedilir ve herhangi bir bankacılık işlemi yapılmak istendiğinde kayıtlı bulunan bu cep telefonu numarasına çeşitli bilgi ya da SMS’ler yollanarak bu işlemler gerçekleştirilir. Ziraat Bankası internet şubesini her kullandığınızda cep telefonu numaranıza bir şifre gönderilmekte ve bu şifreyi bankacılık işlemini gerçekleştirecek kişinin ilgili sisteme girmesi istenmektedir. Bankalar ayrıca kaydedilen numaranın hangi operatöre (Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ya da hangi operatör ise) ait olduğu bilgisini de kaydederler. Bu sebeple operatör değişikliğine gidilen durumlarda Ziraat Bankası sistemlerini geçici olarak kullanamaz durumda kalınır.

Ziraat Bankası, müşterilerinin sim kart blokelerini kaldırması için birçok kolay seçenek sunmuştur. Bu seçeneklerden en kolayı müşteri hizmetlerini arayıp sorunu iletmektir. Ayrıca Ziraat Bankası Sim kart bloke kaldırma ATM’lerden de rahatlıkla yapılabilen bir işlemdir. Cep telefonu hattınız sim kart blokesine uğradığı zaman kendinize en yakın yerde yer alan bir Ziraat Bankası ATM’sine giderek yanınızda bulunan kredi kartı ya da banka kartınızı ATM’de bulunan hazneye takarak işleme başlayabilirsiniz.

Kartınızı takıp size özel şifrenizi girdikten sonra karşınızdaki ekranda sırasıyla “Diğer işlemler” –  “bilgi ve şifre işlemleri” –  “sim kart bloke kaldırma” yazan yerlere tıkladıktan sonra işleminiz tamamlanmış olacaktır. Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma ATM işlemi sırasında sizden bazı kişisel bilgilerinizin yanında cep telefonu numara bilginiz de istenir. Sizden istenmiş olan bütün bilgileri eksiksiz bir şekilde girmeniz durumunda sim kart blokesi sadece dakikalar içerisinde kaldırılacaktır.

Her geçen gün daha da gelişen ve insanlara her konuda rahatlık sağlayan teknoloji sayesinde, evimizin konforlu ortamında pek çok işi kolaylıkla yapabilmekteyiz. Online alışveriş olsun, fatura ödeme olsun çeşitli bankacılık işlemleri olsun akıllı telefonlar ile bulunulan her ortamdan bu işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemlerin gerçekleşebilmesi için ise firmalar tarafından telefon numaranıza SMS ile şifre gönderilmektedir.

Sim kartınızın bloke olması durumunda hayatı kolaylaştıran bu işlemleri yapabilmek için gereken şifreye ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Bu sebeple sim kartınızdaki blokeyi en kısa zamanda kaldırmak faydanıza olacaktır. Sim kart bloke kaldırma işlemi de müşterilerin bu kolaylıklardan en çabuk şekilde yararlanması amaçlanarak ATM’lerden basit bir şekilde birkaç dakika süresinde halledilebilmektedir.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ATM’lerinden işlem yaparken karşılaşılan sorunlardan biri de sim kart bloke problemidir. Müşteri hizmetleri sim kart bloke sorununu kaldırmak için yardımcı olsa da bazı durumlarda bu yöntem kullanılamayabilir. Kullanılamaması durumunda sim kart bloke sorunun çözülmesi için izlenecek bir dizi işlem vardır. Bu işlemler sırasıyla şu şekilde belirtilebilir. Ziraat Bankası tarafından size verilmiş olan banka kartı ya da kredi kartınız yanınızdaysa ve mevcut olan kartınızın şifresini biliyorsanız sim kart blokenizi size en yakın ATM’den kaldırmanız mümkün olabilir.

Banka kartınız ya da kredi kartınız yoksa veya bunların şifresini bilmiyorsanız sim kartınızın blokesini açtırabilmeniz için sadece en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek sorunu çözebilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz sim kartı değiştirdiğinizde ya da numara taşıma işlemi gerçekleştirdiğinizde sim kart bloke hatası sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi sizin güvenliğinizin düşünülmesidir. Bankanın güvenliği açısından da işlemleriniz sırasında sim kartınız bloke durumda olduğu için işlem kısıtlamasına gidilir ya da işlem yapılması tamamen engellenir.

Özellikle de pek çok akıllı telefon kullanıcısı 4.5G teknolojisini kullanmaya başladıktan sonra bu tür sorunlar daha çok kendini göstermeye başlamıştır. Eskiden kullanılan büyük kartların yerine daha küçük kartlar piyasaya verildi. Sim kartında değişikliğe giden çoğu kişi bankacılık işlemleri yaptıkları sırada sim kart bloke hatası ile karşılaşmaya başladı. Bu durumda internet bankacılığı kullanılmak istendiğinde şifrenizi doğru bir şekilde yazıp giriş butonuna tıkladığınızda karşınıza sim kart bloke uyarısı çıkar. Sim kart blokesi yalnızca Ziraat Bankası’nda değil cep telefonu numaranızın kayıtlı bulunduğu bütün bankalarda uygulanmaktadır.

“Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır?” sorusuna üç şekilde cevap vermek mümkündür. ATM, Ziraat Bankası şubeleri ve müşteri hizmetleri bu sorunu ortadan kaldırmada size yardımcı olacak seçeneklerdir.

Kullanmış olduğunuz numaranızı değiştirmeden bir başka operatöre geçiş yapmış olduğunuzda da sim kart değişikliği gerçekleşmiş olduğundan aynı işlemleri uygulamanız gerekmektedir. Günümüzde teknolojinin bu denli ilerlemesi ve aktif olarak kullanılması bankalardaki bloke işlemlerinin çözülmesini daha kısa ve pratik hale getirmiştir.

Sim kart bloke kaldırma işlemi ATM’lerde kolaylıkla yapılabilmektedir. Herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sine giderek mevcut banka veya kredi kartınızı ATM’ye takarak şifrenizi doğru olarak girmelisiniz. Şifre girildikten hemen sonra karşınıza çıkacak olan ekranda “Diğer İşlemler”, “Bilgi ve Şifre İşlemleri”, “Sim Kart Bloke Kaldırma” adımlarını takip ederek ve sizden istenen kişisel bilgileri girerek sim kart blokenizi kısa bir sürede kaldırabilirsiniz. Bu işlemi müşteri hizmetleri aracılığıyla yapmak istediğinizde ise 444 0 000 numarasını arayarak ulaşmış olduğunuz müşteri temsilcisine sorununuzu ileterek bu problemi çözebilirsiniz. Bu işlemleri yaptığınız halde sonuç alamadıysanız bir diğer yöntem olarak bir Ziraat Bankası şubesine başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sim Kart Değişikliği Bloke Kaldırma

Günümüzde pek çok insan akıllı telefona sahip bulunmaktadır. Akıllı telefon ya da herhangi bir cep telefonu kullanmak için bir sim kartına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sim kartlarını bizlere sağlayan birçok operatör mevcuttur. Bazı durumlarda mevcut olan veya daha önceden tercih ettiğimiz operatörü değiştirme yoluna gidebiliriz. Bu değişiklik esnasında kullanmakta olduğumuz sim kartları bloke olmuş olur. Bankaların sağladığı mobil internet bankacılığı işlemlerini ve farklı bazı işlemleri yapmamız engellenir. Bunun sebebi cep telefonu numara bilgilerinizin ve kullanmakta olduğumuz operatörlerin bankaların sistemine kayıtlı olmasıdır. Sim kartımızın bloke olmasının sebebi vermiş olduğumuz kişisel bilgilerimizin korunması ve başka kişiler tarafından kullanılmasının önüne geçilmesidir.

Bütün bankaların geliştirmiş olduğu güvenlik önlemleri arasında yer alan sim kartı blokesini kaldırmak için değişik yöntemler bulunmaktadır. Ziraat Bankası sim kart değişikliği durumunda sim kart blokesini kaldırmak için istenirse müşteri hizmetleri, Ziraat Bankası şubeleri ya da Ziraat Bankası ATM’lerinden yararlanılacak şekilde üç hizmet şekli sunmaktadır.

Bu hizmet şekillerinden en kolay olanı ve en çok tercih edileni Ziraat Bankası ATM’lerinden yapılabilmekte olan sim kart bloke kaldırma işlemidir. Bulunmakta olduğunuz yere en ulaşılabilir yakınlıkta olan bir Ziraat Bankası ATM’sine giderek size ait olan kredi kartı ya da banka kartınızı ATM’deki kart haznesine yerleştirip işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Kartınızı ATM’ye taktıktan sonra kendi belirlemiş olduğunuz size özel olan şifrenizi doğru bir şekilde girmelisiniz. Şifrenizi girdikten sonra karşınıza çıkan hizmet menüsünden “Diğer İşlemler” yazan bölüme basmalısınız. Buraya girdikten sonra “Bilgi ve Şifre İşlemleri” yazan alana girerek ve “sim kart bloke kaldırma” menüsüne ulaşarak sizden istenen kişisel bazı bilgilerinizi ve güncel olarak kullanmakta olduğunuz cep telefonu numara bilginizi eksiksiz bir şekilde vererek sim kart blokenizi kaldırmış olacaksınız.

Bir diğer sim kart değişikliği bloke kaldırma yöntemi ise, Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numaralarını aramaktır. Evinizden dışarı dahi çıkmadan yapabileceğiniz bu aramada aramanıza cevap veren müşteri temsilcisine sorununuzdan söz ederek sim kart bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yöntemleri denedikten sonra hala sim kart değişikliği bloke kaldırma sorununuzu çözüme ulaştıramadıysanız size en yakın yerde bulunan bir Ziraat Bankası şubesine gidebilir ve sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz. Ziraat Bankası şubesine gittiğinizde izlemeniz gereken yollar işlem yapabilmek için sıra almakla başlar. Sıra numaranızı bir numaratörden, bireysel müşteri temsilcisinden veya gişe işlemlerinden alabilirsiniz. Banka şubesine gittiğiniz zaman yanınızda mutlaka bir kimlik belgesi ve cep telefonunuz bulunmalıdır. Sıranız gelince sizinle ilgilenmekte olan müşteri temsilcisine sim kart değişikliği bloke kaldırma sorununuz olduğunu ve bu sorunu çözme isteğinizi belirttikten sonra cep telefonunuza gelecek olan SMS’i yetkiliye verdikten sonra sorununuz çözüme kavuşmuş olacaktır.

Sim Kart Bloke Kaldırma Ziraat Bankası

Teknolojinin olağanüstü bir şekilde ilerleyip geliştiği günümüz dünyasında imkanı olan her insan akıllı cep telefonları kullanmaktadır. Bu cep telefonlarını aktif halde kullanabilmek için de bir sim kartına sahip olmak gerekmektedir. Bizlere bu sim kartlarını sağlamamızda yardımcı olan operatörler bulunmaktadır. Bazı durumlarda daha önceden tercih etmiş olduğumuz operatörü değiştirmek isteyebiliriz. Operatör değişikliğine gidildiği durumlarda ya da yeni bir sim kartı edindiğimiz zamanlarda sim kart bloke sorunuyla karşılaşabilmekteyiz.

Bu blokenin sebebi bankaların bizlerin yararına olması için almış olduğu bir güvenlik önlemi yöntemidir. Bankaların bize sunmuş olduğu hizmetler arasında yer alan internet bankacılığı, online fatura ödeme ya da online alışveriş yapma olanaklarını kullanırken banka kartımıza ya da kredi kartımıza güvenlik amacıyla bir  SMS gönderilir. Sim kart bloke olduğunda bu hizmetlerden yararlanmamız engellenmiş olur. Bu durum sonucunda sorun yaşamamak amacıyla sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirmemiz gerekir.

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi için bizlere değişik yöntemler sunar. Bu yöntemlerden ilki ve en kolay olanı Ziraat Bankası ATM’lerinden yapabileceğimiz sim kart bloke kaldırma yöntemidir. Kendimize en yakın konumda yer almakta olan bir Ziraat Bankası ATM’sine giderek kendimize ait olan banka kartı veya kredi kartını ATM şubesine takıp mevcut şifremizi de girerek işleme başlayabiliriz. Şifre girildikten sonra ATM ekranındaki yönlendirmelere uyarak sim kart bloke kaldırma işlemini tamamlayabiliriz. Ya da müşteri hizmetlerine bağlanıp sorunumuzu bildirdikten sonra istenen kişisel bilgileri vererek ve telefonumuza gelen şifreyi yetkiliye söyleyerek sim kart bloke kaldırma sorunumuzu çözüme ulaştırabiliriz.

Bir diğer kolay yöntem olarak Ziraat Bankası mobil bankacılık işlemini de kullanabilir. Bu işlemi gerçekleştirmek için önce Ziraat Bankası internet şubesine giriş yapmak gerekir. Giriş yapıldıktan sonra ekranda karşımıza çıkan “hemen başvur” seçeneğine tıklayarak işlemin devamını sağlanır. T.C kimlik numarası ve cep telefonu numarasını ilgili kutucuklara yazdıktan sonra belirtilmiş olan güvenlik kodunu da doğru bir şekilde girilir ve “devam et” butonuna basılır. Giriş yapmış olduğunuz cep telefonunuza SMS aracılığıyla bir şifre gönderilir.

Almış olduğunuz bu şifreyi de ekranda gösterilen alana girerek “giriş yap” butonuna basmanız gereklidir. Yapmış olduğunuz bu işlemlerden sonra sizin hesabınıza ait olan profil sayfasına ulaşabilirsiniz. Profil sayfanıza giriş yaptıktan sonra “kredi kartı bilgileri” sekmesine girmeli ardından da “işlemler” sekmesini tıklamalısınız. Daha sonra ekranda karşınıza çıkacak olan “sim kart bloke kaldırma” seçeneğine tıklayarak ekrandaki boşluğa yeni kullanacak olduğunuz cep telefonu numara bilginizi girmelisiniz. Son olarak “kaydet” seçeneğine basarak sim kart bloke kaldırma işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Bütün bu yöntemleri denediğiniz halde sahip olduğunuz sim kart bloke sorununuzu çözemediyseniz, size en yakın yerde bulunmakta olan bir Ziraat Bankası şubesine gidebilir ve sorununuzu orada bulunan temsilciler ile çözebilirsiniz.

hakkında sigortaekstra1 sigortaekstra1

Ayrıca Kontrol Edin

E- Haciz Nedir? Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E- Haciz Nedir? Son senelerde büyük ilerlemeler kaydeden devlet kurumları elektronik uygulamaları kamu işlemlerini hızlı bir şekilde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir