Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme 2021

Ziraat Bankası müşteri numarası öğrenme Ziraat Bankası hesabı bulunmakta olan vatandaşların birçok kez merak etmiş oldukları ve ihtiyaç duymuş oldukları konulardan bir tanesidir. Ziraat Bankası’na ait olmakta olan müşteri numarası biraz karmaşık bir konu olmasından dolayı banka prosedürleri ayrıntılı bir şekilde incelenmesi ve bu konuya cevap verilmesi gerekmektedir. Yazımız içerisinde tamamen orijinal ve banka prosedürlerine uygun yöntemler tarafınıza iletilecektir.

Ziraat Bankası Müşteri Numarası

 

Ziraat Bankası’na ait olmakta olan müşteri numarası banka kartının veya kredi kartınızın bağlı bulunmuş olduğu hesabı tarafınıza göstermektedir.  Banka müşterisi olan herkese bu numara direk olarak tahsis edilir. Bazı bankalar vermiş oldukları bu müşteri numaralarını vermiş oldukları banka kartı veya kredi kartı üzerine işleyebilmektedir. Bazı banka kartları üzerinde ise bu numara bulunmaz. Ziraat Bankası’na ait olmakta olan kartların bir kısmının üzerinde müşteri numarası yazmaktadır. Bu sebeple ilk olarak müşteri numarasını öğrenmek için kullanmış olduğunuz kartlar kontrol edilmelidir. Kullanmış olduğu kartın üzerinde yazmayan veya tam olarak nerede yazdığını bilmeyen vatandaşlar için oldukça farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi ve müşteri numaranızı öğrenmeniz mümkündür.

Banka Kartı Veya Kredi Kartı Üzerinden Müşteri Numarası Öğrenme

 

Ziraat Bankası müşteri numarası öğrenme 2021 yılında da aynı şekilde yöntemler kullanılarak öğrenebilir. Öncelikle kullanmış olduğunuz kartlarının üzerini kontrol verilerek müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz kredi kartı veya banka kartı üzerinde 16 haneli bir numara bulunmaktadır. Belirtilen bu 16 numaranın ilk 4 haneden sonraki 8 hane müşteri numarası ifade etmektedir. 1 2 3 4 5 6 7 8 9  1 2 3 4 5 6 7 Şeklindeki kart üzerindeki numaranın bulunması durumunda müşteri numaranız 5 6 7 8 9 1 2 3’dir. Bu yöntem ile herhangi bir yere başvuru yapmadan direk olarak kartınızı kullanmak suretiyle müşteri numaranızı öğrenmeniz mümkündür.

 

Telefon Bankacılığı ile ziraat müşteri numarası öğrenme

 

Ziraat Bankası müşteri numaranızı öğrenmeniz için direkt olarak telefonla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 444 00 00 numaralı telefon üzerinden veya 0 850 220 00 00 numarasını arayarak direkt olarak müşteri numarasına bağlanmanız ve müşteri numaranızı öğrenmeniz mümkündür. Müşteri temsilcisi 7 gün 24 saat olarak hizmet vermekte olmasından dolayı günün her saatinde bu hizmeti almanız mümkün olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta sadece kendinize ait müşteri numarasını bu yöntemin öğrenebilirsiniz. Başka bir müşteriye ait numaranın bu şekilde öğrenmesi mümkün değildir.

 

Müşteri Numarasını İnternet Üzerinden Öğrenme

 

Ziraat Bankası müşteri numarasını internet üzerinden de öğrenmeniz mümkündür. Bunun için ilk olarak internet bankacılığı kullanıyor olmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığı şifreniz ile birlikte direkt olarak Ziraat Bankası’nın sitesine giriş sağlayarak burada bulunmakta olan şifre alma bölümü içerisinde tıklaman suretiyle şifreyi oluşturmaz mümkündür. Şifreyi almak sureti ile direkt olarak internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz. Girişin yapılması ile birlikte internet bankacılığı ya da mobil şube giriş yapılmasının arkasından hesap detayları menüsü içerisinden direkt olarak müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.

 

Yeni bir hesap açıldığında müşteri numaram değişecek mi?

 

Yeni bir hesap açmış olduğunuz durumlarda müşteri numarası değişmeyecektir. İstediğiniz kadar vadeli vadesiz ve benzeri hesaplar açabilir bu noktada aynı müşteri numarasını kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden de tüm bilgileri tek seferde görüntüleyebilirsiniz. Ziraat Bankası müşterilerinin sadece bir tane müşteri numarası olur. Yani istediğiniz kadar hesap açsanız da sadece bir tane müşteri numaranız bulunur.

Hesap Cüzdanı Üzerinde Müşteri Numarası Öğrenme

 

Banka tarafından tarafınıza verilmiş olan bir hesap cüzdanı bulunması durumunda bu cüzdan içerisinde müşteri numaranızı öğrenmeniz mümkündür. Müşteri numarası burada ayrıntılı bir şekilde gösterilmektedir. Hesap cüzdanı her açılan hesapla birlikte oluşturulur fakat müşterinin talebi üzerine verilir. Bu sebeple daha önce talep etmiş olmanız halinde hesap cüzdanınız bulunur fakat bulunmadığınız durumlarda ise hesap cüzdanı tarafınıza verilmez.

 

Şube üzerinden müşteri numarası öğrenme

 

Kimlik belgenizi birlikte size en yakın olan Ziraat Bankası şubelerine giderek istediğiniz şifreyi veya istediğiniz numarayı öğrenmeniz mümkündür.  Kendinizi tanıtacağınız bir kimlik belgesi veya pasaporta birlikte en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek müşteri numaranızı öğrenmeniz mümkün olabilir. Bir başka kişiye ait herhangi bir bilgiyi Ziraat Bankası şubeleri tarafınıza iletilmeyecektir. Bu şekilde başka birine ait olan müşteri numarasını öğrenmeniz asla mümkün değildir.  Aynı bu şekilde size ait olan müşteri numarasının bir başka kişi tarafından öğrenilmesi de mümkün olmayacaktır.

IBAN ile müşteri numarası öğrenme

 

Size tahsis edilmiş olan Ziraat Bankası tarafından verilen IBAN üzerinden de müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. TR ile başlamakta olan IBAN numarası içerisinde hesap numaranız bulunmaktadır. Herhangi bir şekilde kartınızı ulaşamıyorsanız veya müşteri hizmetleri ile iletişim haline geçemiyorsanız elinizde IBAN bulunması durumunda müşteri numaranızı öğrenmeniz mümkündür. Ziraat Bankası’na ait olan Iban numaranızı öğrenmek istiyorsanız 4747 IBAN sorgulama hattı üzerinden direkt olarak Ziraat Bankası’na ait olan IBAN larınızı direkt olarak öğrenmeniz mümkündür. Iban bilgi yazarak boşluk bırakmanız durumunda kartın son 6 hanesini 4747 SMS olarak göndermeniz durumunda kartınıza tanımlı olan IBAN tarafınıza iletilecektir. SMS kullanmış olduğunuz operatöre göre farklı ücretlendirilebilir. Bu sebeple kısa mesaj ücreti kullanmış olduğunuz operatöre kontrol ettikten sonra kısa mesajın gönderilmesi uygun olacaktır.

Belirtilen yöntemlerin tamamı pratik ve hızlı bir şekilde müşteri numaranız öğrenmenizi sağlayabilir. Tamamı ücretsiz olarak kullanılabilecek yöntemlerdir.

 

hakkında sigortaekstra

Ayrıca Kontrol Edin

Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme 2021 yılı içerisinde de kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Telefon numarası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir