Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır 2021

Günümüzde artık hemen hemen herkes alışverişini İnternet siteleri üzerinden online olarak yapıyorlar. Hak böyle olunca da insanlar banka kartlarını  alış verişe açmak için araştırmalar yapmaya devam ediyorlar. Çünkü bilindiği gibi 1 Şubat 2018 sesinde alınan bazı kararlara göre müşteri onayı olmadan banka kartları ve Kredi kartları İnternet alış verişine kesinlikle açılmıyor. Bu durumdan dolayı da banka kartını açtırmak isteyen insanlar sürekli bir arayış içinler. Banka kartlarının ve kredi kartlarının internet alış verişine nasıl açmanız gerektiğinin 4 basit yolu bulunmaktadır. Bu 4 yol şu şekildedir;

 • SMS ile banka kartını alış verişe açma
 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile internet alış verişine açma
 • Mobil bankacılık üzerinden banka kartı alış verişe açma
 • İnternet bankacılığı üzerinden banka kartı alış verişe açma

Müşteri Hizmetleri Yoluyla Ziraat Bankası Banka Kartını İnternet Alışverişine Açma

İsterseniz Ziraat Bankası müşteri hizmetleri vasıtasıyla da kartınızı internet alışverişine açabiliyorsunuz. Üstelik bu işlem için müşteri hizmetlerine de bağlanmanıza gerek yok kendiniz talimatlara uyarak dakikalar içerisinde hemen yapabilirsiniz.

0850 220 00 00 ya da 444 00 00 müşteri hizmetleri numaralarını arayarak, müşteri temsilcilerine direk olarak bağlandıktan sonra Ziraat Bankası’na ait olan banka kartınızı alış verişe açma işlemini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıda sıralayacağımız yolları izlemeniz yeterli olacaktır.

Kartınızı Alışverişe açma Yolları

 • Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra sesli yanıt sisteminin bitmesini bekleyiniz ve daha sonra 2 tuşuna basınız
 • Daha sonra karşınıza gelecek yeni menüden 0 tuşuna basın diğer bankacılık işlemleri menüsüne girin
 • Bu menüden TC kimlik numaranızı tuşlamanız istenecektir.
 • TC kimlik numaranızı tuşladıktan hemen sonra yeniden 2 numarasını tuşlayın ve kart numaranızı ve kart şifrenizi girmelisiniz
 • Daha sonra ise müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanmış oluyorsunuz
 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri temsilcisine, kartınızı internet alış verişine açmak istediğinizi söyleyerek size yardımcı olmasını isteyebilirsiniz.

Eğer kartınızı internet alış verişine kapatmak istiyorsanız müşteri hizmetleri üzerinden kartınızı internete kapatmak için yine bu adımları uyguladıktan sonra, son aşamada işlem kişiyi işlemek için 1 tuşuna bakarak kartınızı internet alış verişine kapatabilirsiniz. Eğer beklemeden müşteri hizmetleri ile internet üstünden canlı olarak yardım görüşmesi yapmak için Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri kısmına gidebilirsiniz.

SMS yolu ile Ziraat Bank Kart İnternet Alışveriş Açma İşlemi

Artık pek çok bankacılık işlemlerinde SMS yolu tercih edilmektedir. SMS bankacılığı ile internet alışverişine kartınızı açmak için ve limitini artırmak içinde işlem yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir; Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne EONAY yazıp bir boşluk bırakın. Daha sonra banka kartınızın ya da kredi kartınızın son 6 hanesini yazıp 4757’ye kısa mesaj atmalısınız. Fakat SMS ile banka kartınızı alış verişe açmak için kullanmış olduğunuz cep telefonu numarası banka hesabınıza kayıtlı olan numara olması gerekiyor. Aksi taktirde banka kartınızı alış verişe yapmak için yaptığınız SMS başvurusu olumsuz olarak sonuç verecektir. Numaranızı güncellemek için ise bankanın şubesine gitmeniz gerekiyor.

Mobil Bankacılık Üzerinden Ziraat Banka Kartını İnternet Alışverişine Açma İşlemi

Banka kartınızı mobil bankacılık üzerinden internet alışverişine açmak için aşağıda belirtilen aşamaları sırayla yapmalısınız;

 • İlk olarak Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulamasında giriş yapın ve daha sonra menüden “ Kartların” kısmına tıklayınız
 • O menüden internet alış verişi için hangi kartınızı açacaksınız onun türünü seçin
 • Alış verişe açmak istediğiniz kartı seçip üzerine tıklayın ve “ Kart Ayarları” kısmına basın
 • Bu sayfadan işlem limiti sayfasına yönlendirileceksiniz. Yönlendirildiğiniz sayfada “ işlem kısıtı belirleme” butonuna basarak kart ayarlarına ait olan son aşamaya gelmiş oluyorsunuz

İşlem kısıtı bölümünde yer alan kartınıza ait yurt dışı ve e- ticaret alış verişi kısıtlamalarını açabilir yanda kapatabilirsiniz. Ayrıca sayfa üzerinden anlatmış olduğumuz bu yol ile Ziraat Bankası kartınızı internet alış verişi için açma ya da kapama işlemlerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece mobil bankacılık uygulamasını indirip işletmelere başlamanız.

İnternet bankacılığı üzerinden banka kartını internet alışverişine açma işlemi

Ziraat Bankası’na ait olan banka kartınızı internet alış verişine açmak için aşağıda belirtilen aşamaları sırayla yapmalısınız.

 • İlk olarak Ziraat Bankası resmi internet sitesinin üzerinden bireysel bankacılık hizmetine giriş yapmalısınız.
 • Ardından sol tarafta yer alan menü üzerinden Kartlarım seçilir ardından hangi kartınızı alışverişe açmak istiyorsanız onu seçerek devam etmelisiniz
 • Daha sonra işlem yapmak istediğiniz kartı seçip işlem kısıtı butonuna basınız
 • Karşınıza çıkan sayfa içinde e- ticaret kısmında bulunan çektiği ‘yok’ olarak işaretlemenizin sonucunda kartınızı internet alış verişi için açmış oluyorsunuz

Bu işlemlerden sonra Ziraat bank kartınızı internet alış verişine açma adımlarını tamamlamış oluyorsunuz. Ayrıca Ziraat Bankası İnternet bankacılığı açma sayfasının üstünden hesap açma işlemi hakkında da bilgi alabilirsiniz.

İnternet üzerinden alışveriş yapmak güvenilir mi?

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde 3D secure güvenlik sistemi kullanılıyor. Söz konusu olan bu 3D secure kredi kartları ve banka kartları için yapılmış olan üst düzey güvenlik sistemi olarak yer almaktadır.

Internet üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapmak için geliştirilen bu sistem ile banka kartınızın kayıtlı olduğu cep telefonunu gelen tek kullanımlık SMS şifresi kullanırsanız eğer bu da kartınız ile yaptığınız internet alışverişleri oldukça güvenli olmasını sağlamaktadır.

En Güvenli Alışveriş Yöntemleri

Eğer banka kartınız herhangi bir cep telefonuna kayıtlı değilse bu kartınızı internet üzerinden alışveriş yapmanız imkânsızdır. Bunun sebebi ise SMS onay istemesinde gelmiyor olmasıdır. Bu konuda banka tarafından gönderilen bir uyarı SMS ile karşılaşırsanız eğer Ziraat Bankası mesai saatleri içerisinde banka şubesine giderek numaranızı kartınıza tanımlamanız gerekmektedir. Banka kartınıza internet üzerinden alışveriş yaparken gelen tek kullanımlık şifreyi üç defadan fazla yanlış girdiğiniz durumda kartınız bir saatlik kadar kısa bir süreliğine kapalı tutulacaktır. Bu sürecin dolmasından sonra internet alışverişine tekrar devam edilebilir.

Alışveriş Yöntemleri

Sonuç olarak da şunları söyleyebiliriz internet bankacılığı ve SMS bankacılığı hayatımıza girdiğinden beri artık neredeyse tüm işlerinizi birkaç saniye içerisinde yapabiliyorsunuz. Özelliklede insanlar ülke genelinde yaşanan korona virüsü salgını döneminde internet bankacılığına daha çok önem vermeye başladılar.

Ayrıca İnternet alışverişlerine açtığınız kartlarınıza ait olan bilgileri kesinlikle internet ortamında paylaşmanızı da önermiyoruz. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde her ne kadar SMS onayı ile yapılsa da bu bilginizi saklamaya ve kimseyle paylaşmamaya özen göstermelisiniz.

İnternet alışverişlerine dair yapılan yasal düzenlemeler

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafınca yapılan bazı yasal düzenlemeler  doğrultusunda, müşterinin onayı alınmamış olan banka kartları ve kredi kartları (şirket ve sanal kartlar haricinde olanlar) 01 Şubat 2018 tarihinde e-ticaret (yani internetten alışveriş) işlemlerine tamamen kapatılmıştır. Kartınızda yaşanan bu kısıtları değiştirmek için 0850 220 00 00 Müşteri Hizmetlerini, İnternet bankacılığı ve Mobil Bankacılık aracılığı ile işlem yapabiliyorsunuz.

İnternet Üzerinden Güvenli Alışveriş;

Ziraat Bankası tarafınca sağlanan, İnternet ortamlarında Ziraat Bankası kredi kartı ve Bank kartlarını kullanarak yapacağınız alışverişlerin daha güvenli olmasını sağlayan ve Visa / Mastercard tarafınca geliştirilen ve desteklenen bir hizmet.

İnternet Alışveriş;

bu hizmetlere dâhil edilen sanal mağazalarda, kartınızın sizin dışınızda olan insanlar  tarafından kötü niyetli kullanımlarını önlenmesini sağlamaktadır. İnternet Üzerinden Güvenli Alışveriş; Visa ve Mastercard logosu olan kredi kartınız ve Bank kartınız ile İnternet üstünden yapacağınız alış verişlerde, cep telefonlarınıza gelecek olan tek kullanımlık şifre ile kart bilgilerinizin korunmasını sağlanıyor.

Ziraat Bankasının bütün kredi ve banka kartları üzerinde CVV kodu bulunan bütün kartlarda İnternet üzerinden Güvenli Alışveriş Hizmetine dâhil edilmektedir.  Bu hizmetlere destek veren sanal iş yerlerinde alışveriş yapılmak istendiği zaman kart hamilinin banka sistemine kayıtlı olan cep telefonuna tek seferlik şifre bilgisi gelecek ve işlem bu şifre ile tamamlanması istenecek. Bu sebepten dolayı da bankamızdaki cep telefonu bilginizin güncel olması gerekiyor.

Guvenli alış veriş  hizmeti işlemleri

Guvenli alış veriş  hizmeti işlemleri için bankanın bu hizmetimiz destekleyen iş yerleri ile yapılan geçmiş işlemleri kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bazı işlemler ile kart numaranızı ve cep telefonunuza gelecek olan şifre bilgisi ile siteye giriş yapıp geçmişte yaptığınız işlemeleri görüntüleyebilir ve size özel bir kişisel güvenlik mesajı da yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası sanal kart e güvenli şekilde internet alışverişi yapma

Ziraat Bankası’na ait olan söz sanal kartlar, fiziki olarak bulunmayan ama bir kart numarasına sahip olan ve internet üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir kart türü olarak yer almaktadır. Söz konusu olan bu sanal kart Ziraat bankasındaki mevcut kredi kartınıza tanımı olarak açabileceğiniz bir kart ürünüdür.

Sanal Kart Özellikleri

 • Sanal kartlar mevduat hesaplarınıza ya da Kredi kartlarınıza bağlı olarak açtırmaktadır
 • Internet üstünden alışveriş yapacağınız zaman önce sanal kartınızda belirli bir tutarda para transfer ediyorsunuz ya da alışveriş limiti belirleyerek güvenli olarak alışveriş yapabiliyorsunuz
 • Ziraat Bankası’na ait olan sanal kartınız ile hem yurt dışında hem de yurt içinde yer alan e-ticaret siteleri üzerinden de alışveriş yapmanız mümkündür
 • Söz konusu olan bu sanal kartlar önceden ödemeli olduklarından dolayı Alış veriş yapmadan önce kartınıza belirli bir miktarda para yüklemeniz gerekmektedir
 • Sanal kartlar ön ödemeli oldukları için oldukça güvenli bir kart  ürünüdür
 • Sanal kartınızı Ziraat bankasının İnternet şubesinden kolay bir şekilde oluşturabiliyorsunuz
 • İçerisinde en fazla 10 tane sanal kart oluşturabilme hakkınız vardır

 

 

hakkında sigortaekstra1 sigortaekstra1

Ayrıca Kontrol Edin

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme 2021

Ziraat Bankası müşteri numarası öğrenme Ziraat Bankası hesabı bulunmakta olan vatandaşların birçok kez merak etmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir