Yapı Kredi İnternet Bankacılığı 2022

Yapı Kredi internet bankacılığı internete ulaşabildiğiniz her yerde sizin için bir banka şubesi gibi hizmet verir. Şubeye gitmenize gerek kalmadan internet üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde kart bilgilerinizi kontrol edebilir, ödemelerinizi sağlayabilir, yatırım yöntemlerinin izin kontrolünü gerçekleştirebilir ve daha birçok bankacılık işlemini anında internet bankacılığı yoluyla sağlayabilirsiniz. Yapı Kredi internet bankacılığı iki farklı şekilde hizmet sunmaktadır. Bireysel internet şubesi ikincisi ise kurumsal internet şubesi olarak müşterilerinin her zaman yanında olmaya devam etmektedir. Para çekme ve para yatırma haricindeki tüm bankacılık işlemlerinizi internet bankacılığı üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bireysel İnternet Bankacılığı İşlem Seçenekleri

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

Hesaplarım, Vadesiz Hesaplarım, Vadeli Mevduatlarım, Varlıklarım, Çek ve Senetlerim, Yeni Hesap Açmak İstiyorum, Günlük İşlem Listesi, Banka Kartı Başvurusu, Kartlarım, Kart Bilgilerim, Kart Hizmetleri, Borç Ödeme, Başvurular, Nakit Avans, Havale, EFT,Kredi, Ön Ödemeli Kartlar, Kartı Ödeme Güvencesi, Para Gönder, Sorgulama / İptal, Kira ve Düzenli Ödeme.

Yatırımlar; Yatırım Fonları, Kartopu, Akıllı Fon Sepeti, Döviz / Altın, Vadeli Mevduatlarım, Bono / Tahvil, Hisse Senedi, VIOP, Repo, Araştırma Raporları, Halka Arz, Hazine İhalesi, İlk Param’ dır. Krediler; Kredilerim, Başvuru İzleme, Kredi Şimdi’ dir.

Ödemeler; Aylık Ödeme Planı, Akıllı Rehber’den Ödeme. Faturalar; TL Yükleme, Faturasız Hat, Vergi / Devlet Kurum, Kira ve Düzenli Ödeme, Şans Oyunları, Bağış. BES/Sigortalar; Poliçelerim, Bireysel Emeklilik, Kredi Kartı Ödeme Güvencesi. Ayarlarım; Bilgilerim, Akıllı Şifre, Şifre İşlemlerim, Kullanım Ayarlarım, İşlemlerim, Müşteri İletişim, Merkezi Menülerim. Sistem Güvenlik; Başvurularım, Kartlar ve Kredi kartları, Hesap Açılış, Kredi Şimdi, Bireysel Emeklilik (BES), Hızlı Geçiş Sistemi, Opet Otobilim Programı, İlk Param. Müşteri Hizmetleri; Ana Sayfa, Akıllı Rehber, Aylık Ödeme Planı, Akıllı Asistan, Ajanda, Kampanyalar, Bildirimler

Kurumsal İnternet Şubesi İşlemleri

Yapı Kredi internet bankacılığı kapsamında kurumsal internet şubesi işlemleri karşımıza 800’e yakın işlem seçeneği ile çıkmaktadır.  Bunların başlıcaları hesaplar, yatırım işlemleri, kart ve kredi kartı işlemleri, para transferleri işlemleri, krediler nakit yönetimi, ödemeler, üye işyeri, nakit yöntemi, dış ticaret, sigorta onay bekleyen işlemler, akıllı rehber, akıllı asistan, kampanyalar, ajanda başlığı ile karşımıza çıkmaktadır.

Bireysel İnternet Şifremi Nasıl Alabilirsiniz?

İnternet şifreniz bulunmuyor veya şifrenizi unuttuysanız şifre al, şifremi unuttum butonunu kullanarak tek seferlik şifre oluşturabilirsiniz. T.C. kimlik numaranızla da giriş yapabilirsiniz. Yapı Kredi internet bankacılığı kapsamında tek kullanımlık şifre kullanımı zorunludur. İnternet şubesine üye olduktan sonra başvuru sırasında belirttiğiniz telefon numaranıza tek kullanımlık şifreniz gönderilecektir. Bu şifre sonrasında para kullanımı ve para çıkışı ödeme yöntemlerini rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Akıllı Rehber Uygulaması

Yapı Kredi Bankası gerek mobil uygulamalarında gerekse Yapı Kredi internet bankacılığı uygulamalarında bireysel işlemleriniz için EFT ve havale yaptınız kişilerle ilgili bilgileri rehberinize kaydederek tekrar girmek veya uzun bir listede aramak yerine akıllı rehbere kaydettiğiniz anda kişiye para transferini anında gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı rehber kapsamında ilgili kısma tıklamanız alıcıya ait bilgileri size sunacaktır. Para transferi ve ödeme işlemlerinin aynı isim altında kaydedebileceğiniz için işleminizi çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Akıllı Asistan

Akıllı Asistan sayesinde ödemeleriniz size hatırlatılır. Hesabınıza beklemiş olduğunuz parayı attığında size haber verilir. Tüm Finansal işlemlerinizi takip ederek bilgilendirilirsiniz. Akıllı Asistan ile yolda evde işte her yerde Kredi kartınızın, hesaplarınızın, yatırım ürünlerinizin, ödeme talimatlarınızın hakkında rahatlıkla bilgi alabilirsiniz. Akıllı Asistan size SMS ya da E-posta yöntemiyle ulaşır. Akıllı Asistan Yapı Kredi internet Bankacılığı ve Yapı Kredi mobil uygulama kapsamında sunulan bir hizmettir.

İnternet Bankacılığı Güvenlik

Tüm bankacılık kanallarında güvenlik kullanımınız için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Tüm kanallar için size söylenen genel kurallar Yapı Kredi internet bankacılığı güvenliğinizi sağlayacak önlemler, müşteri iletişim merkezinde güvenliğinizi sağlayacak önlemler, ATM’ler üzerinden güvenliğimizi sağlayacak önlemler, tek kullanımlık şifre ile ilgili yapmanız gereken işlemler ve size sunulan resmi bilgilendirme akıllı SMS ile girişiniz, güvenlik sertifikası, sanal klavye karşılaşma, internet şubesine son giriş, başarılı – başarısız önlemleridir. Ayrıca burada bankanın sorumlu olduğu konular bulunurken sizinle sorumluluklarınız bulunmaktadır.

 

Internet Bankacılığı İçin Önerilen Tarayıcılar

Yapı Kredi internet bankacılığı deneyimi için tercih etmiş olduğunuz tarayıcılar güncel versiyonlar olması önemlidir. Yapı Kredi internet bankacılığı kapsamında kullanabileceğiniz tarayıcılar ise; Microsoft Internet Explorer 9, Google Chrome 11 ve üzeri, Mozilla Firefox 3.5 ve üzeri, Safari 5 ve üzeri tarayıcılar Yapı Kredi internet bankacılığını desteklemektedir. Yapı Kredi internet bankacılığı için belirtmiş olduğunuz tarayıcıları kullanarak işlemlerinizi daha hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer tarayıcınızın sürümü hakkında bilgi sahibi değilsiniz yardım menüsünde yer alan hakkında kısmından sürümünüzü kontrol edebilirsiniz.

Akıllı Şifre Kullanımı Gerektiren İşlemler

Yapı Kredi bankacılığında gerek mobil uygulama işlemleriniz, gerekse internet bankacılığı işlemlerinizi için akıllı şifre kullanımı gerekmektedir. Akıllı şifre kullanımını gerektiren bazı işlemler ise; internet şubesi girişleri, para transferi, kredi kartı işlemleri; yatırım işlemleri; kullanıcı ayarları kısmında akıllı şifre istenmektedir. Akıllı şifre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tebliğ uyarınca internet bankacılığı şubelerine giriş sırasında tek kullanımlık telefon numaranıza gönderilen şifredir. Şifre tarafınıza ücretsiz olarak gönderilmektedir ve kullanım amacı Yapı Kredi internet bankacılığı giriş ve işlem onaylamak içindir. Yapı Kredi internet bankacılığına Yapı Kredi mobile giriş yapabilmeniz için en az bir akıllı şifre ürününe sahip olmanız gerekmektedir.

Yapı Kredi internet Bankacılığı Kapsamında Kredi Başvurusu

Yapı Kredi internet bankacılığı uygulamaları içerisinde bulunan krediler sekmesinden ihtiyaçlarınızı ertelememek için anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapı Kredi’ den ize uygun faiz oranlarıyla kredi sunulmaktadır. Burada başvuru yapabileceğiniz kredi türleri ise bireysel ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, esnek hesap kredisi ve karşınıza çıkan hesaplama araçları kısmı bulunmaktadır. Bireysel ihtiyaç kredisi ile uygun faiz oranlarıyla anında kredi başvurusunda bulunabilir ve ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Konut kredisi kapsamında 120 aya varan taksitler ve uygun faiz oranları ile ev sahibi olma fırsatını yakalayabilirsiniz. Taşıt kredisi ile hayalinizdeki araca kavuşabilir ve aracınızın sizi hayallerinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Sistemde bulunan hesaplama araçları kısmında ise istediğiniz kredi türünü seçtikten sonra kredi vadesi, faiz oranlarını belirleyip aylık taksit hesaplamalarının kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Vadesiz Hesap Nasıl Açılır?

Yapı Kredi Bankası üzerinde mevcut vadesiz mevduat hesabınız bulunuyor ise Yapı Kredi şubesine giriş yaparak hesaplarım kısmına tıkladıktan sonra hesap açılışı vadesiz hesap adımlarını takip ederek vadesiz mevduat hesabınız için başvuru oluşturabilirsiniz. Vadesiz hesap özellikleri de bulunmaktadır. Bunlar vadesiz hesap, döviz cinsleri, vadesiz hesap açma ve işletim ücreti burada yararlanabileceğiniz akıllı Asistan kısmını vadesiz hesabı kapatma kısmı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Yapı Kredi Bankası’nda vadesiz bir hesabınız bulunmuyor ise size en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret ederek vadesiz hesapta açtırabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek ve işlem sağlayabilmek için Yapı Kredi Bankası internet sayfasını ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

hakkında sigortaekstra1 sigortaekstra1

Ayrıca Kontrol Edin

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Ettirilir

Bireysel emeklilik sistemi yani BES Yapı Kredi tarafından da sunmakta olan bir hizmettir.  Bazı çeşitli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir