Vakıfbank Altın Hesabı 2022

Vakıfbank altın hesabı yöntemi ile hem gram cinsinden altın satın alabilir hem de düzenli altın birikimi yapabilirsiniz. Bu durumu bütçenize göre belirli tutarlarda ve gram bazında altın alarak birikim yapma imkanınız bulunmaktadır. Altın ve yatırım hesabınız ile birlikte kıymetli madenler ve taşlar piyasasında 995 veya 1000 saflıktaki külçe altınlardan 0.01 gramdan başlayan tutarlarda altın hesabı üzerinden altın alıp satabilirsiniz.

Vakıfbank Altın Hesabı

 

Altın alış ve satış fiyatları üzerinden belirlenmektedir. Piyasada uluslararası piyasa endeksi üzerinden fiyatlar oluşurken döviz kurlarındaki gelişmelere paralel olarak altın fiyatları gün içerisinde sürekli olarak değişmektedir. Altın yatırımlarınız da 5 kilogramdan az olmamak koşuluyla altınları fiziki olarak teslim alabilirsiniz. Bu altınları teslim alırken altının güncel piyasa değeri üzerinde binde 5 oranında işlem komisyonu alınarak size fiziki olarak teslim edilir. Bunun için şubelere başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Vakıfbank Altın Hesabı Özellikleri

Vakıfbank altın hesabı özellikleri, 0.01 gram ve katlarında altın alıp satım işleminizi yapabiliyor ve bunu vadesiz hesabınızda biriktire biliyorsunuz. Vakıfbank altın hesabı, faizsiz yatırım aracı olarak kullanılmaktadır. Altın değer kazandıkça sizin birikimleriniz de derlenmektedir. Altın hesabı ile birlikte alım satım işlemlerini daha avantajlı hale getirebilir ve avantajlı kurlar üzerinden işlem sağlayabilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank altın hesabı yöntemi ile biriktirmiş olduğunuz altınlarınızı çalınma riskine ve işçilik kaybı gibi bir durum söz konusu olmadan altın alım ve satım işlemlerinde kullanabilirsiniz. Vakıfbank internet bankacılığı, Vakıfbank mobil bankacılık, Vakıfbank ATM’leri ve şubelerinden rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

 Vakıfbank Altın Hesabı Üzerinden Altın Alınmalı Mı?

Vakıfbank altın hesabı kapsamında 0.01 gramdan başlayan miktarlarda işlem yapabilme ve küçük birikimlerle tasarruf sahibi olmaktasınız. Vakıfbank altın hesapları almış olduğunuz altın külçe altın olduğu için işçilik maliyeti ödemek zorunda değilsiniz. Vakıfbank yatırım hesaplarında saklanan altınların güvence altında olması ve anlık olarak güncellenen fiyatlar ile alım yada satım imkanının bulunması bir ayrıcalıktır. Bu hesapta ritim yapılan altınların çalınma riski bulunmaması fiziki olarak saklanma koşullarının daha güvenli olması sebebiyle altın hesabı kullanılabilmektedir.

Altın Hesabı Avantajları Nelerdir?

Altın hesabı ile avantajlı kurlardan anında yararlanabilir ve alım satım işlemlerinizi yapabilirsiniz. Vakıfbank altın hesabı için şubelere gitmeden 7/24 internet bankacılığı üzerinden veya ATM’ler üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yatırım yaparken altının gramajının düşük ayarlı olması, eski tarihli olması gibi durumlar ile kesinlikle karşılaşmazsınız. Ayrıca bu işlem ile altınlarınız çalınma, kaybolma, işçilik maliyeti ödeme gibi durumlar ile karşılaşmaz. Ayrıca vadesiz altın hesabınızla ilgili herhangi bir ödeme işlemi gerçekleştirmezsiniz.

Altın Hesabı Nereden Ve Nasıl Açılır?

Altın hesabınızı size en yakın Vakıfbank şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden ve internet bankacılığından açabilirsiniz. Vakıfbank şubelerine başvurarak Vakıfbank altın hesabı açtırabilirsiniz veya herhangi bir Vakıfbank ATM’si üzerinden hesap işlemleri, Vakıfbank altın hesabı altın alış başlığı ile altın hesabı açmanız da mümkündür. İnternet bankacılığı üzerinden altın işlemleri altın hesabı açma ya da şubeye giderek hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Altın Hesabında Alış – Satış İşlemleri Limitleri

İnternet bankacılığı ve ATM üzerinden yapacağınız Vakıfbank altın hesabı işlemlerinizde alış – satış işlemlerinizde günlük limitiniz 20.000 TL’ nin altındadır. Günlük limitiniz internet bankacılığı menüsünde bulunan sol alt köşede güvenlik başlığı altında güvenlik ayarları, limit ayarları kısmından en fazla 20 bin TL olacak şekilde belirlemeniz mümkündür. Günlük limitinizi kendiniz belirlemezseniz alış veya satış işlemlerinizde ki limitiniz 500 TL olarak karşınıza çıkacaktır.

Vakıfbank Altın Hesabı Üzerinden Transfer İşlemleri ve Havale İşlemleri Yapılabilir Mi?

Size en yakın şube üzerinden hesaplarım arası transfer işlemi yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı kullanıcısıysanız, para transferleri başlığı altından hesaplarım arası transfer işlemleri kısmından bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. İnternet bankacılığı üzerinden yatırım işlemleri menüsünde yer alan altın işlemleri ne girerek buradan hesaplarınızın işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Havale işlemi için hesaba havale işlemi yapabileceğiniz, internet bankacılığı uygulamanız üzerinden para transferleri başlığı altında yer alan hesaba havale işlemini girdiğiniz zaman hesabınızdan bankamızdaki diğer tüm altın hesaplarınıza para aktarımı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu hesaplar üzerinden isme havale işlemi yapılamamaktadır.

Altın Hesabı Nasıl ve Nereden Kapatılır?

Vakıfbank altın hesabı  en yakın şubelerden kapatılabilir.  Eğer internet bankası kullanıcısıysanız. Altın hesabı işlemleri üzerinde yer alan hesap kapatmaya girerek altın hesabını kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden altın hesabı kapatma işleminin yapılabilmesi için hesap bakiyenizin sıfır olması gerekmektedir. Kapatmak istediğiniz hesap üzerinde altın bulunması durumunda ilk olarak altının satış işlemine giderek hesabınızdaki gram altınları TL’ye aktarmanız ya da başka altın hesabı açtırma ya da yatırım hesabınıza aktarma yapmanız gerekmektedir.

Vakıfbank Düzenli Altın Birikimi Talimatı Özellikleri ve Avantajları

Vakıfbank altın hesabı ile düzenli altın birikimi talimatı ile vereceğiniz aralıklarla vadesiz hesabınıza otomatik olarak gram altın bazında alış işlemi yapılır. Düzenli altın birikimi talimatı ile bütçeniz üzerinden belirli tutarlar ile gram altın bazında altın satın alarak tasarruf yapabilirsiniz. Düzenli altın birikimi talimatı ile ilgili her türlü işleminizi şubelerin yanı sıra internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Vakıfbank altın hesabınıza düzenli Altın birikimi talimatını en yakın şubeden verebileceğiniz gibi internet bankacılığı üzerinden de bu işlemi sağlayabiliyorsunuz. Altın hesabı işlemleri başlığı kısmında yer alan düzenli altın birikimi talimatına girerek işlemi anında sağlayabilirsiniz.

Vakıfbank Altın Hesabı Hangi Tutarlarda Alım Yapılabilir ve Düzenli Altın Birikimi Talimatı Verilmesi Durumunda İşlem Ne Zaman Gerçekleşir?

Düzenli altın birikimi talimatı TL olarak verilmektedir. Minimum 100 TL maksimum ise 950 bin TL’ye kadar limit verilebilmektedir.  Düzenli altın birikimi talimatı ile gram olarak vermek istediğiniz asgari 1 gram altın azami 10.000 grama kadar, 1 gram ve katları şeklinde talimat verilmektedir. Düzenli Altın birikimi talimatınız talimat günü kapsamında 1600 – 1800 arasında olur. Vakıfbank altın hesabı, gram altın satış fiyatı esas alınarak gerçekleştirilmektedir. Altın birikimi talimatınızı hafta sonları veya resmi tatil günlerine denk gelmesi halinde talimat bir sonraki gün içerisinde işleme geçecektir.

Altın Birikimi Talimatı Kapsamında Hesapta Yeterli Bakiye Bulunmaması Durumunda Altın Birikimi Nasıl Yapılır?

Talimat verdiğiniz süreçte hesabınızda bakiyeniz bulunmuyor ise havuz hesabınız üzerinden talimat tutarı alınacaktır. Vadesiz TL hesabınızın bakiyesi ile altın hesabı bakiyesinin toplamı talimat tutarı karşılamıyor ise askeri düzenli birikim tutarından düşük olmamak kaydıyla tahsilat işlemi gerçekleştirilebilir. Kısmi tahsilat olarak belirtilen yani asgari tutar üzerinden işlem yapılmaktadır. Vadesiz hesabınızın bakiyesi ile havuz hesabının bakiyesinin toplamı asgari birikim tutarından düşük ise havuz hesabınız bozulmaz ve düzenli birikim talimatınız gerçekleşmeyecektir. Vermiş olduğunuz düzenli altın birikimi talimatı hiçbir durumda vadesiz TL hesabınıza bağlı kredi ve bankomat limitinizden tahsil edilmez. Düzenli altın birikimi talimatınızın iptalini gerçekleştirmek istiyorsanız talimat günü içerisinde 15000 kadar iptal etme talimatı yapmanız durumunda talimatınızı ait tüm ödemeler iptal edilecektir. 15:00’dan sonra yapacağız iptal işlemlerinde ise o gün ki taksitiniz iptal edilmeyecek ve kalan taksitler iptal edilecektir.

hakkında sigortaekstra1 sigortaekstra1

Ayrıca Kontrol Edin

Vakıfbank Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Vakıfbank İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Vakıfbank destek kredisini vatandaşlara sunmaya başladı. Vakıfbank üzerinden verilmiş olan destek kredisi ne ne şekilde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir