Moneygram Hangi Bankalarda Var

Son zamanlarda oldukça yoğun bir şekilde kullanılmakta olan para transferi yöntemlerinden bir tanesi de moneygram olarak bilinmekte olan yöntemdir.  Son derece pratik ve hızlı olmasının yanı sıra masrafsız olması sebebiyle de bu yöntem yoğun bir şekilde tercih edilir. Bu yöntem bazı bankalarımız da bulunmakta iken birtakım bankalarımız daha bu yöntemi bulunmamaktadır. Bu sebeple Bu yöntem ile para transferi yapmak veya para transferi almak isteyen bir takım müşteriler hangi bankalarda bu yöntemin bulunup bulunmadığı ile ilgili araştırma yapanlar.

MoneyGram Kuveyt Türk

 

Ülkemizde para transferi yöntemi yeni kullanmakta olan bankalardan bir tanesi Kuveyt Türk Bankasıdır. Bu banka ile 7/24 saat boyunca rahat bir şekilde para transferi yapmanız mümkün olacaktır. Swift ücretlerinin son derece yüksek olmasından dolayı MoneyGram yöntemi oldukça yoğun bir şekilde kullanılır. Bankanın müşterileri Bu sebeple yeni gün 24 saat boyunca gerek yurt içinde gerek yurt dışına rahat bir şekilde bu yöntemle para gönderebilirler. Aynı zamanda bu yöntemin kullanılması ile birlikte yurtdışından saniyeler içerisinde tarafınıza para gönderim işlemi yapılabilir. Masrafı son derece az olması sebebiyle de yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

MoneyGram DenizBank

 

Ülkemizde son zamanlarda oldukça beğenilen yoğun bir şekilde kullanılmakta olan MoneyGram para transferi yöntemi Denizbank ile de tarafınıza sağlanan bir hizmettir. Ülkemizde bu hizmeti sağlamakta olan iki bankadan bir tanesi de Denizbank’tır. Banka şu an Avrupa’da ve ülkemizde oldukça yoğun bir şekilde kullanılmakta olan ve büyük bir rağbet gören bu yöntem ile birlikte gerek yurt içinde gerek yurt dışına her an para transferi gerçekleştirebilmektedir. Swift ücretlerinin son derece yüksek olmasından dolayı bu yöntem ile para transferini yoğun bir şekilde tercih etmektedirler. Yaklaşık olarak 10.00 dolar gibi bir gönderimi 30 Dolar gibi yüksek bir maliyet çıkartmakta olan Swift yönteminin alternatifi olarak gösterilmiş olması ve son derece iki yöntem arasındaki fiyat farkının bulunmasından dolayı bu yöntem şu an için en çok kullanılan yöntem olarak bilinir.

MoneyGram PTT

 

Ülkemizde çoğu uluslararası para transferi ile anlaşmalı olan PTT ile MoneyGram anlaşmalı olup olmadığı da ayrıca araştırılan konulardan bir tanesidir. PTT kullanmakta olan müşterilere ve vatandaşlara bu noktada olumlu bir haber vermek mümkün değildir.  Çünkü MoneyGram Denizbank ve Kuveyt Türk haricinde şu an için Türkiye’de çalışmış olduğu farklı bir kurum bulunmamaktadır. Bu sebeple PTT üzerinden bu para transferi yöntemini kullanmak mümkün olmayacaktır. Ülkemizde yakın zamanda diğer bankaların ve PTT’nin Bu yöntem ile para transferi noktasında çalışmalar yapacağı bilinmektedir.

 

Moneygram İle Para Nasıl Çekilir

 

MoneyGram üzerinden yurtdışından tarafınıza para gelmesi durumunda bu parayı çekmek son derece basittir. İlk olarak bu aşamada Denizbank veya Kuveyt Türk üzerinden bir hesap açmanız veya bir hesabınızın bulunması gerekmektedir. Bu iki bankadan bir tanesine giderek ilk başta bir başvuru yapmanız gerekir. Tarafınıza para göndermiş olan kişinin tarafınıza ileteceği referans kodunu banka yetkilisine iletmeniz gerekecektir. Gişede bulunmakta olan para alım formunu tam ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız ile birlikte paranız tarafınıza anında verilecektir.

 

Moneygram İle Para Nasıl Gönderilir

 

Son derece pratik olan bu para gönderme yöntemi ile yurtdışına saniyeler içerisinde para gönderebilirsiniz. Yöntem ise son derece basit ve anlaşılır olmasından dolayı yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. MoneyGram üzerinden para göndermek istemeniz durumunda Denizbank veya Kuveyt Türk Bankası’na gitmeniz gerekecektir. Banka tarafınıza kısa bir para gönderin formu verecektir ve bunu doldurmanız istenecektir. Formu doldurmanız ile birlikte yaklaşık olarak 10 dakika içerisinde para karşı tarafa ulaşacaktır. Böylelikle kısa bir süre içerisinde paranız istediğiniz noktaya ulaşacaktır.

Moneygram Neden Yoğun Bir Şekilde Kullanılıyor

 

MoneyGram yönteminin Türkiye’ye gelmesi ile birlikte yurtdışına para transferi noktasına en çok kullanılan yöntemler arasına girmiş bulunuyor. Yöntemin oldukça yoğun bir şekilde kullanılmasının sebebi alternatif olarak bilinmekte olan Swift yönteminin hem zor hem de oldukça masraflı olması. Bu yöntem ile birlikte günün her saatinde 10 dakika içerisinde paran karşı tarafa ulaşacağı gibi ayrıca Swift yöntemine oranla oldukça iyi bir miktarda masrafı bulunuyor. Bu yöntemin kullanılabilmesi için anlaşmalı bankalar ile çalışmanız gerekmektedir. Ülkemizde Şu an için Denizbank ve Kuveyt Türk dışında bu yöntemi kullanan herhangi bir banka bulunmamaktadır.

 

Moneygram Her Ülkede Var Mı?

 

Ülkemizde son zamanları da kullanılmaya başlanan bu yöntem yaklaşık olarak 200 tane ülkede aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Ülkemizdeki Denizbank ve Kuveyt Türk gibi dünya üzerinde 335 binden fazla ödeme noktası bulunmaktadır. Bu sebeple yurtdışına para gönderme esnasında bu yöntemin bulunmadığı bir il veya bir ülke bulunmayacaktır. Bu sebeple rahat bir şekilde para transferi gerçekleştirmeniz mümkündür.

 

Moneygram Ücreti Ne Kadar

 

Yurtdışına para transferi yapmak istemeniz durumunda 250 euro’ya kadar olan gönderimlerde €15 bir ödeme yapmanız gerekecektir. 350 euro’ya kadar yapılan transferler de 22 aiuro para ödemeniz gerekir. 500 euro’ya kadar yapılan transferleri de ise 27 euro bir komisyon alınır. 630 euro’ya kadar  gönderilen gönderilerde ise 30 Euro ücret tahsilatı yapılacaktır

hakkında sigortaekstra

Ayrıca Kontrol Edin

E- Haciz Nedir? Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E- Haciz Nedir? Son senelerde büyük ilerlemeler kaydeden devlet kurumları elektronik uygulamaları kamu işlemlerini hızlı bir şekilde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir