Moneygram Başvuru Formu Doldurma

Moneygram ile para alma veya çekme durumlarında başvuru formunun doldurulması gerekir. Başvurun doldurulması ile birlikte para gönderme ve alma işlemi yapılabilir. Formun doldurulması oldukça basit ve anlaşılırdır. Yurt dışına para transferleri seçenekler arasında en basit ve hızlı şekilde kullanılmakta olan yöntem Moneygram olarak bilinen yöntemdir.

 

Moneygram Para Gönderme Başvuru Formu

Moneygram yöntemini kullanmakla birlikte yurtiçine ve yurtdışına para transferi yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle ilgili formun doldurulması gerekmektedir. Formu doğru bir şekilde doldurulması ile birlikte para transferi yapılabilir. Moneygram ile para göndermek için aşağıda yazılı adımları takip etmek gerekecektir.

 

  • * Para gönderimini sağlayacağınız bir acente bulmanız gerekmektedir. Ülkemizde Kuveyt Türk ve Denizbank dışında Moneygram ile para gönderebileceğiniz bankalar aşağıda bulunmamaktadır.
  •  Gönderim yapacağınız acente ile ilgili hazırlık yapmanız gerekir.
  • Gönderim formu doldurmadan önce yanınızda kimliğinizin bulunması gerekmektedir.
  • Göndermek istediğiniz miktar ve bununla birlikte komisyon ücretini iletmeniz gerekir.
  •  İlgili formun doldurulmasının akabinde görevi tarafından size verilecek olan referans koduna karşı tarafa iletmeniz gerekmektedir.

 

Yukarıda belirtilen adımların takip edilmesi ile birlikte para gönderme işleminiz başlatılacaktır. Dünyanın her tarafına 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde para gönderme işlemi tamamlanır. Bu süre çok daha kısa olabilmektedir. Anlık olarak da paranın iletilmesi mümkündür.

 

Moneygram Para Alma Formu Doldurma

Moneygram yöntemi ile size para gönderilmesi durumunda bu parayı alabilmeniz için formu doldurmanız gerekmektedir. Ülkemizde Moneygram ile gönderilmiş olan parayı tahsil edebileceğiniz Denizbank ve Kuvveyt Türk dışında bir banka bulunmamaktadır. Moneygram ile Türkiye’de para alabilmek için aşağıda belirtilen adımları takip edilmesi gerekir;

 

* Moneygram gönderiminin alınabilmesi için bir acente bulmanız gerekmektedir. Türkiye’de Kuveyttürk ve DenizBank‘tan başka bir acente bu noktada bulunmamaktadır.

 

* Görevli tarafından size verilmiş olan formu doldurulması gerekmektedir. Form içerisinde kimlik bilgileriniz ile birlikte karşı tarafın ise para göndermiş olduğu referans kodu yazmaktadır. Bu kodun iletilmesi ile birlikte işlem tamamlanmış olur.

 

*  Bu aşamadan sonra gişeden paranızı tahsil etmeniz mümkündür.

 

Yurt dışından Bu yöntem ile tarafınıza paranın iletilmesi yaklaşık olarak 10 dakika kadar sürmektedir. Bu süre daha da kısa olabilmektedir. Dünya çapında kullanılan yöntemler arasında bu yöntem en hızlı şekilde paramızı tahsil edebileceğiniz yöntemdir.

 

Moneygram Para Gönderme Ücreti

Para gönderme işlemi belirli bir ücret ve komisyon dahilinde yapılmaktadır. Ortalama olarak bir fiyat aralığı bulunmamaktadır.  Çalışmakta olduğunuz acente ile birlikte bu fiyat ortaya çıkar. Ülkeler arası durumlardan dolayı da bu komisyonlarda değişiklik olabilmektedir. Zaman zaman düzenlemekte olan çeşitli kampanyalar dahilinde de komisyon fiyatları da değişiklik olabilir. Aynı zamanda dolar kurunun sürekli olarak ülkemizde değişiyor olmasından dolayı da fiyatta değişiklikler olmaktadır.

 

 Moneygram Para Alma Ücreti

 

Moneygram ile tarafında bir para iletilmesi durumunda bunun için siz bir komisyon ödemezsiniz. Tarafınıza para gönderecek olan kişinin bu ücreti ödemesi durumunda herhangi bir şekilde para ödemesi veya komşu ödemesi yapılmaz. Banka komisyon ödemesinin karşı taraf tarafından yapılacağını ve etmesi ile birlikte belirtilen konuşan tarafınızdan alınır. Yani gönderin içinde kesilir. Burada vereceğimiz komisyon çeşitli seçeneklerden dolayı değişiklik göstermektedir. Ülkemizdeki Dolar kurunu sürekli olarak değişiyor olmasından ve ülkeler arasındaki yapılan anlaşmalardan ve bunların dışında anlaşmalı olduğunuz acentenin kampanyası ve fiyatlandırmasında dolayı gönderme ve alma fiyatlarında değişiklikler olabilmektedir. Bir sebeple de ayrıca sürekli olarak fiyat değişikliği yaşanmaktadır.

hakkında sigortaekstra

Ayrıca Kontrol Edin

E- Haciz Nedir? Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E- Haciz Nedir? Son senelerde büyük ilerlemeler kaydeden devlet kurumları elektronik uygulamaları kamu işlemlerini hızlı bir şekilde …

Bir yorum

  1. Money gram başvuru formu nasıl gidiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir