Kuveyt Türk Moneygram Alındı Forumu Nasıl Doldurulur

Moneygram yöntemi ile yurtdışından para göndermek ve para almak artık çok kolay. Swift kodu ayrıntısı ile uğraşmadan Moneygram kullanması ile birlikte yurtdışına para göndermek ve para almak 10 dakika içerisinde gerçekleşiyor. Türkiye’de sadece bu hizmeti 2 banka veriyor. O bankalardan bir tanesi de Kuveyt Türk Katılım Bankası. Kuveyt Türk Katılım Bankası üzerinden Moneygram yöntemi ile yurtdışına para göndermeniz veya yurt dışından para almanız 10 dakika içerisinde mümkün.

 

Kuveyt Türk Moneygram Paramı Nasıl Alırım

 

Kuveyt Türk üzerinden Moneygram para Transferi yöntemi ile tarafınıza gelmiş olan parayı almanız oldukça kolay. 3 basit adımın takip edilmesi ile birlikte paranızı hesabınıza alabilirsiniz.

 

  • Sizi En yakın Kuveyt Türk katılım Bankası’na gidin
  • Tarafımıza gelen parayı almak üzere size iletilen formu doldurun. Form doldururken tarafımızdan verilmiş olan referans kodunu doğru bir şekilde yazın.
  • Paranızı sorunsuz bir şekilde gişeden alın

Bircok coinin ön satisinin yapildigi ve en cok coinin bulundugu borsalar arasinda yer alan Mexc’ye uye olmak icin asagidaki gorsele tiklayip gidebilirsiniz.

Moneygram Formu İnternet Üzerinden Doldurma

 

Kuveyt Türk Bankası Moneygram tarafından iletilmiş olan parayı internet üzerinden de sağlayabilmektedir.  Yurtdışı üzerinden tarafınıza bu yöntem ile gönderilmiş olan parayı şubeye giderek form doldurmak suretiyle alabileceğiniz gibi aynı zamanda internet üzerinden de form doldurarak Kuveyt Türk hesabınıza aktarmanız mümkün. Şube üzerinden parayı almak ile internet üzerinden almak arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Paranız hesabınıza sorunsuz bir şekilde geçmektedir.

 

Moneygram Nedir Nasıl Kullanılır

 

Moneygram yurt içerisinde veya yurt dışında para gönderme ve alma işlemi yapabileceğiniz son derece ekonomik bir yöntemdir. Yaklaşık olarak 200 ülkede hizmet vermektedir. 334 noktada şu an için aktif olarak çalışmaktadır. Dünya genelinde oldukça fazla tercih edilmesinin sebebi ekonomik ve kolay bir şekilde para transferi yapılmasıdır. Moneygram hizmetini vermekte olan nokta sayısı her geçen gün artmaktadır.

Kuveyt Türk Moneygram Nasıl Alınır

 

Herhangi bir Kuveyt Türk şubesine veya Kuveyt Türk internet bankası hizmetinden faydalanarak alındı formu doldurulabilir. Şubeden bu işlemi yapılması halinde referans kodunun tam ve eksiksiz bir şekilde yazılması gerekir. Şubeden tarafınıza gönderilmiş olan parayı alabilmeniz için kimliğinizin doğrulaması da ayrıca gerekmektedir. Bu sebeple şubeye gittiğiniz zaman direkt olarak kimliğinizle birlikte gitmez gerekmektedir. Kendinizi ibraz edeceğiniz bir kimliğinizin bulunmaması durumunda işlem yapılamayacaktır.

 Moneygram Hangi Bankalardan Çekilir

 

Yurtdışı üzerinden veya yurtiçi üzerinden Moneygram yöntemi ile tarafınıza para gönderilmesi halinde bu parayı Türkiye’de sadece 2 banka üzerinden alabilirsiniz. Bu bankalardan bir tanesi Kuveyt Türk Katılım Bankası iken bir diğeri de Denizbank olarak hizmet vermekte olan bankadır. Şu an için aktif olarak bu iki bankanın dışında Türkiye’de bu yöntem ile para alabileceğiniz bir nokta bulunmamaktadır. Moneygram hizmet kesintileri 2 bankada da eşittir. Bu nedenle iki banka arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır.

 

Moneygram Para Gönderimi Nasıl Yapılır

 

Bu yöntem ile yurtiçinde veya yurtdışında para gönderimi yapabilirsiniz. İşlemin sağlıklı bir şekilde başlatılabilmesi için tam ve eksiksiz bir şekilde çalışmakta olan bir acentanın bulunması gerekmektedir. Kuveyt Türk bankaları bu noktada etkin bir şekilde çalışmaktadır.

Gönderim aşamasında kimliğinizin ibraz edilmesi gerekmektedir. Ayrıca alıcının kimlik bilgilerini tam olarak erişebilmeniz gerekmektedir. Göndermek istediğiniz miktar ve hizmet ücretinin ödenmesi ile birlikte gönderim sağlanmış olur. Yaklaşık olarak karşı taraf 10 dakika içerisinde parayı hesabına alacaktır. Tüm dünyada Moneygram üzerinden para gönderme ve alma işlemi bu pozisyonda yapılır.

Moneygram Mobil Cüzdana Para Gönderimi

 

Ülkemizde şu an için mobil cüzdana para gönderimi imkanı bulunmamaktadır. Dünyada bu imkana sahip olan bir kaç ülke bulunur. Tanzanya, Kenya, Romanya gibi ülkelerde Mobil Cüzdana Para Gönderme imkanı bulunmaktadır. Ülkemizde de yapılacak çalışmalar ile birlikte yakın zaman içerisinde mobil cüzdana para gönderme imkanı Monegram sistemi ile olacaktır.

 

Moneygram Yöntemi İle Ne Kadar Para Gönderebilirim

 

Bu yöntem ile tarafımızdan istenecek olan miktar şartlar ve koşullar dahilinde değişmektedir. Göndereceğiniz miktar göndereceğiniz ülke ve benzeri birçok unsur ile birlikte miktar ortaya çıkacaktır. Bu yöntemi ile gönderebileceğiniz maksimum bir tutar bulunmaktadır.  Bu tutar şimdilik 10.000 dolar ile sınırlandırılmıştır. Ülkemizde uygulanmakta olan miktar şu an için budur. Farklı ülkelerde bu miktarda değişkenlik olabilir.

 

Moneygram Gönderimi Ne Zaman Ulaşır

 

Dünya genelinde bu uygulamanın kullanılmasını tek sebebi oldukça hızlı olmasıdır. Diğer tüm yöntemlerden oldukça hızlı ve çabuktur. Gönderimler yaklaşık olarak sorunsuz bir şekilde yapılmış olması dahilinde 10 dakika geçmeden karşı tarafa ulaşır. Dünya çapında yüzlerce yurtdışına para gönderme ve alma seçeneği bulunsa da en hızlı yöntem budur.

Kuvveyt Türk Moneygram İle Hangi Para Birimlerini Gönderebilirim

 

Bu yöntemin kullanılması ile birlikte birçok para birimini göndermek ve almak mümkündür. Fakat bu durum ülkeler arasında değişiklik gösterebilmektedir.  Ayrıca bu durum hizmet alacağınız acente ile ilgili de değişkenlik de gösterir. Bu sebeple Kuveyt Türk Bankası ile hangi paralarını gönderip alınabileceği ile ilgili detaylı bir görüşme yapılabilir. Böylelikle bu yöntem ile ülkemizden hangi para birimlerinin gönderebileceği veya alınabileceği net bu şekilde ortaya çıkar.

 

 

Kuveyt Türk Moneygram Paramı Almak İçin Yanında Hangi Evraklar Olmalı

 

Tarafınıza bu ne gram yöntemi ile gönderilmiş olan paranıza almamız için yanınızda mutlaka sizi gösteren ve tanıtan kimliğinizin bulunması gerekmektedir. Kimliğinin yanı sıra ayrıca gönderici tarafından iletilmiş olan referans numarasını görevli iletmeniz gerekmektedir. Bu iki hususun bir arada olması durumunda paranızı çekebilirsiniz. Bir başka kişi adına para gönderimi veya çekim yapılamaz.

hakkında sigortaekstra

Ayrıca Kontrol Edin

E- Haciz Nedir? Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E- Haciz Nedir? Son senelerde büyük ilerlemeler kaydeden devlet kurumları elektronik uygulamaları kamu işlemlerini hızlı bir şekilde …

2 yorumlar

  1. Yurt dışından gelen paraları rezerv olarak ellerinde tutuyorlar Nasılmı bir haftadır her gün KUVEYTTÜRK e gidiyorum vay sistemde problem var vs parayı vermek istemiyorlar SİVAS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir