HSBC Bank Kredi ve Kredi kartları! Açılış Kapanış Saatleri

HSBC Bank, 65 ülkede yer alan ve 3.900 ofise sahip olup Asya, Avrupa, Kuzey Amerika, Afrika ve Güney Amerika bölgelerinde 38 milyon müşterisine hizmet sunmaktadır. HSBC, Standart ve Poor’s Araştırması birimine göre 2020 senesinden itibaren Dünya’nın en büyük altıncı bankası olarak yer almaktadır. Bankanın sağladığı hizmetler üç yemek grupta yer alıyor bunlar; Küresel Bankacılık, Mevduat Bankacılık ve Piyasalar Bireysel Bankacılık ( yatırım bankacılığı) ve Varlık Yönetimi.

Asya- Pasifik bölgesi, Avrupa, Güney ve Kuzey Amerika, Afrika ve Ortadoğu’da faaliyetlerini devam ettiren HSBC grubu, dünyadaki en büyük bankacılık ve finansal hizmetler kuruluşundan biri olarak yer almaktadır.

İngiltere’de kayıtlı olarak bulunan HSBC Holding PLC’nin genel merkezi Londra’dır. HCBC’nin 1999 senesinde Grup şirketleri için uluslararası yalnız bir marka olarak belirlenmiş olması, grubun altıgen ambleminin dünya genelinde giderek tanınan bir sembol haline gelmesini sağlamıştır.

HSBC 2002 senesinde kendi markasını rakiplerinden ayırmak ve özelliklerini vurgulamak üzere ‘Dünyanın yerel Bankası’ sloganı ile bir kampanya başlatmıştır. Ayrıca;

 • 31 Aralık 2006’dan itibaren 1,861 USB
 • 31 Aralık 2006’dan itibaren 22,086 USD
 • 31 Aralık 2006’dan itibaren
  • Ana sermaye oranları yüzde 9,4
  • Toplam sermaye oranları yüze 13,5
  • Dünya çapında yaklaşık olarak 10.000’in üzerinde ofis
  • 82 ülke ve bölgede 312.000 üstünde çalışanlar
  • Tüm dünyada 125 milyona aşkın müşterisi

HSBC  Holding hisseleri, Hong Kong, Paris, Bermuda, Londra ve New York borsalarında işlem görüyor. Söz konusu olan şirketin 0.50 Amerikan Dolar’lık hisse senetleri, Hong Kong, Bermuda, Londra ve Paris borsalarında ve her biri 5 hisse senedini temsil eden ADS’ler New York borsasında işlem görüyor.

HSBC, dünyadaki en gelişmiş bilgi teknolojiyi kullanıyor. HSBC Bankası her geçtiğimiz gün hızla bir şekilde gelişen e-ticaret fonksiyonu, internet, PC bankacılığı, telefon bankacılığı, interaktif TV ve cep telefonu bankacılığını gibi hizmetleri bulunuyor. Ayrıca HSBC Bankası, bilgi teknoloji hizmetini bütün dünyadaki personeline ve müşterilerine sunmak için özel iletişim ağını dünyanın en geniş ağlarından birisi olarak kullanmaktadır.

1839 senesinde Çin ile İngiltere arasındaki Afyon Savaşı’nın Çin’in mağlubiyeti ile sonuç­lanmasının üstüne Hong Kong, İngilizlere bırakıldı. Bankanın  merkezi Londra, Canary Wharf’taki HSBC Kulesi’nde bulunuyor. 2014 senesinin Mart ayında ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), HCBC’nin de aralarında yer aldığı 16 Libor belirlenmesinde manipülasyon yaptıkları gerekçesiyle dava açtılar.

HSBC Açılış Kapanış

HSBC Bank Açılış Kapanış saatleri, bankada para işlemleri olan müşterilerin araştırdığı konular arasında yer almaya başladı. HSBC Açılış  Kapanış şubelerinin mesai saatleri ve öğle arası çalışma saatleri bilgileri doğrultusunda işlemlerini yapacak olan insanlar, konu ile alakalı araştırma yapıyorlar. Peki bankanın çalışma saatleri nedir? Öğle arasındaki çalışma saatleri kaç? İşte hepsinin ayrıntısı…

HSBC ile alakalı en çok merak edilen konular arasında hafta içi ve hafta sonu mesai saatleri bulunmaktadır. Bu konu başlığı içerisinde bankanın çalışma günleri ve bankanın HSBC açılış kapanış saatleri hakkında bilgiler bulabileceğiniz gibi, öğle arası başlangıç ve bitiş saatlerini de öğrenebilirsiniz.

HSBC bank

HSBC Bankası sabah 09:00-12:00 öğleden sonra 13:00-17:00 saatleri arasında hizmet sunuyor. İşte ayrıntılar…

Banka hafta içi her gün sabah 09.00’da başlıyor. Kapanış saati ise 17.00’dır. Bankanın öğle saatleri ise her gün sabah 09.00’da çalışmaya başlayan banka personeli, 12.00 ila 13.00 arası da bir saatlik mola kullanıyorlar.

HSBC Hesap Nasıl Açılır

HSBC Bank Hesap nasıl açılır adı altında bu yazıda, vadesiz mevduat hesabına ilişkin bilgiler yer almaktadır. HSBC Bankası’na hesap açmak için başvuru nasıl yapılır, hesabın kolaylıkları ve özellikleri nedir, hesap açma ücreti alınıyor mu ve başvurusu sırasında hangi belgeler talep ediliyor? Bu soruların hepsinin ayrıntıları…

HSBC Hesap açmak için başvuru nasıl yapılıyor?

Her hangi bir vadeye bağlı olmadan açtırmak istediğiniz vadesiz mevduat hesabı için yalnızca şubeler işlem yapabiliyorlar. Bu sebepten dolayı da HSBC Hesap Nasıl Açılır başvurusunda bulunmak için evinize en yakın şubeye giderek müracaat yapmanız gerekiyor.

Hesap açma işlemi sonrası da sunulacak olan kolaylıklar ise şu şekildedir;

HSBC Bank hesap açtırdıktan sonra vadesiz lira mevduatınıza tanımlanacak olan otomatik ödeme talimatı ile faturalarınız hesabınız üzerinden düzenli olarak ödenmektedir. Hesabınızda para olması halinde kredi kartı ve bireysel kredi taksit tutarlarınızı anında ödeyebiliyorsunuz. EFT ve havale işlemlerinizi, çek ödemelerini ve diğer pek çok ödemenizi bankadan vadesiz hesap açma işlemi sırasında hesabınızda bulunan para yeterli olduğu taktirde kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Eğer HSBC Hesap açma başvurunuzu vadesiz döviz mevduatı üzerinden yaptıysanız, açılan bu hesap üzerinden de düzenli ödeme talimatı verip kira ödemesi, okul taksiti gibi işlemleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz. HSBC Bankası üzerinden hesap açma işlemleriniz tamamlandığında zaman size ulaştırılacak olan kart ile istediğiniz zaman ATM’lerden nakit para çekebilir veya yatırabiliyorsunuz.

HSBC bankasında hesap açmak ücretli mi?

 

Vadesiz mevduat hesabı müşterilerine pek çok  kolaylık sağlarken HSBC hesap açma ücreti olarak müşterilerinden herhangi bir ücret talep etmiyor. Yalnızca hesap açmak için aşağıda belirtilen belgeleri evinize en yakın şubeye götürerek, bankadan hesap açma ücreti ödemeden vadesiz döviz ya da TL hesabı açtırabilirsiniz.

HSBC’den hesap açtırmak için istenilen belgeler;

 • Adınıza düzenlenmiş kimlik belgeniz
 • Her hangi bir kamu kurumu tarafından düzenlenmiş belge ya da ikametgah ya da 3 aydan daha eski olmamak kaydıyla abonelik gerektiren adınıza düzenlenmiş bir hizmete ait olan fatura
 • Yabancı uyruklu olup da Türkiye’de yerleşik hayat durduran kişilerden ekstra olarak ikamet tezkeresi isteniyor

HSBC sahibi kim?

HSBC ismiyle adlandırılan banka, İngiliz asıllı uluslararası Finans ve bankacılık faaliyetleri sürdüren bir şirkettir. Bankanın Merkezi İngiltere’nin Londra vilayetinde  yer alıp şu anda dünyanın en büyük 3. Bankası unvanını üzerinde taşıyor.

Söz konusu olan banka esasen  Hong Kong ve Şangay’li olarak bilinen iki dev bankanın birleşmesinden meydana gelmiştir. Bankanın isminin  açılımı da “ Hong Kong and Shangai Banking Corporation”dir. Banka tam olarak 7 kıtada, 80 ülkede toplamda 6600 şubesi vardır. Ayrıca bankanın 60 milyondan fazla banka hesabı açmış müşterisi var. Banka Forbest tarafından 2012 senesinde toplam mal varlığı açısından dünyanın en büyük bankası olarak 6 büyük şirketi seçilmiş. Ayrıca Londra borsasında kayıtlı ikinci en büyük şirkettir. Peki HSBC sahibi kim?

Gelelim bu sorunun yanıtına. HSBC Thomas Sutherland tarafından kurulmuş. Thomas Sutherland, aslen İskoçyalı’dır ve  Aberdeen bölgesine mensup bir kişidir. Aberdeen üniversitesindeki  eğitiminin ardından  “Peninsular and Orientel Steam Navigation” (P.O) şirketinde Londra’da çalışmaya başlamış. Daha sonra ise P.O firması tarafından Asya’daki operasyonlarını yönetmesi için terfi ettirilirmiş. Terfi ettiği yerde Amerika ve Çin arasında yaşanan muhtemel ticaret hacmini foto ve “ The Hong Kong and Shanghai Vanking Corporation”ı kurmuş.

HSBC şubeleri faiz oranları

HSBC bank

HSBC Bank şubeleri faiz oranlarını sizlere örnek olarak hazırlanmış tablolardan yararlanarak aşağıda sırasıyla yazalım;

 • Kaskolu ve Kredili Hayat Sigortalı Doğa Dostu Araç  Kredisi için faiz oranları; 1500,000 lira tutarında kredi çektiğiniz zaman 12 ay vade ile %1.45 ve 36 ay vade ile de % 1.39 aylık toplam maliyet oranı ile krediden faydalanabilirsiniz.
 • Kaskosuz ve Kredili Hayat Sigortasız Doğa Dostu Taşıt Kredisi için faiz oranları; 150,000 lira tutarında kredi çektiğiniz zaman 12 ay vade ile % 1.36 ve 36 ay vade ile de % 1,30 aylık toplam maliyet oranı ile krediden faydalanabilirsiniz
 • İhtiyaç kredisi faiz oranları; 8 farklı şekilde faiz uygulanmaktadır. Bunlarında aylık toplam maliyet oranı en düşük % 2.43 den başlıyor ve en yüksek %2,74’e kadar çıkıyor.
 • Dijital ihtiyaç kredisi faiz oranları; 20,000 lira kadar bir kredi çektiğinizde faiz oranı sizin şahsınıza olarak farklılık göstermektedir. 8 farklı şekilde faiz oranı uygulanıyor. Bunlarında aylık toplam maliyet oranı en düşük % 1,69 iken en yüksek faiz oranı ise %1.97’dir

HSBC hangi şehirlerde var?

HSBC, 14 şehirde toplam 77 şube ile hizmet vermektedir. Bankanın müşteri hizmetleri ve çağrı merkezine 0 (850) 211 0 111 telefon numarasını arayarak ulaşabilir ya da online bankacılık ve internet şubesi için https://www.hsbc.com.tr adresini kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

HSBC hangi şehirlerde var? Sorusuna ise şu şekilde yanıtlayabiliriz. Bankanın bulunduğu şehirlerin listesine aşağıda erişebilirsiniz. Bankanın sağladığı bütün bankacılık hizmetleri ve ürünleri ile alakalı ayrıntılı bilgi almak için bankanın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bankanın yer aldığı şehirler;

 • Ankara
 • Kayseri
 • Adana
 • Eskişehir
 • Aydın
 • Antalya
 • Denizli
 • Bursa
 • Isparta
 • İzmir
 • İstanbul
 • Kocaeli
 • Muğla
 • Mersin

HSBC kredileri

Banka bir birinden farklı kredi hizmeti sunmaktadır. İster bankanın müşterisi olun isterseniz olmayın bir çok krediden yaralanabiliyorsunuz. HSBC kredileri olarak yer alan bazı krediler sizlere aşağıda sırasıyla yazalım;

 • Kaskolu ve Kredili Hayat Sigortalı Doğa Dostu Araç Kredisi
 • Kaskosuz ve Kredili Hayat Sigortasız Doğa Dostu Araç Kredisi
 • İhtiyaç Kredisi
 • Dijital İhtiyaç Kredisi
 • Sigortalı konut ve Hayat Sigortalı Konut Kredisi
 • Sigortalı konut ve Kredili Hayat Sigortası olmayan Konut Kredisi
 • Sigortasız konut ve Kredili Hayat Sigortasız Konut Kredisi Kampanyası
 • Kendi Konutu İpotekli Bireysel Finansman Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Kredili Hayat Sigortalı ve Kaskolu Araç Kredisi

Sizlerde bankanın sunmuş olduğu bir çok krediden faydalanmak isterseniz bankanın evinize en yakın şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca krediler hakkında daha ayrıntılı bilgiler alıp kendinize en uygun kredi hangisi ise ondan yararlanabilirsiniz.

HSBC Bank Kredi Kartları

HSBC Kredi Kartları şu şekildedir;

HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartı;

Eğer sık sık seyahat eden biriyseniz ve yaşam tarzınızla aynı esnekliğe sahip bir kredi kartınız olsun istiyorsanız HSBC Premier Kredi Kartı tamda sizin aradığınız bir kart. Söz konusu olan bu Kredi kartına başvuru yapmak için İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık  ve size en yakın HSBC Şubesinden yararlanabilirsiniz. Kartın bazı özellikleri ise şu şekildedir;

 • Ücretsiz olarak asıl ve ek kart avantajı
 • Ülkemizin her yerinde Advantage anlaşmalı üye kuruluşlardan taksitli alışveriş imkanı
 • Ödüllerle dolu bir mil programı olan Premier Miles’a1 geçiş imkanı
 • Yurt içindeki tek çekim alışverişlerinizde ücretsiz 3, 4, 5 ya da 6 taksit imkanı
 • AVIS’ten yurt içinde araç kiraladığınız zaman %30 indirim imkanı
 • PROGO aracılığı ile transferlerde %25’e varan indirim imkanı
 • Kredi Kartının temassız ödeme özelliği sayesinde daha hızlı alışveriş fırsatı da sağlıyor

HSBC Advance Kredi Kartı;

HSBC Advance kredi kartı sahibi olup yaşamınızın her anından kendinizin avantajlara sahip olduğunuzu bu kredi kartı ile hissedeceksiniz. HSBC Advance Kredi Kartınız sayesinde su özelliklerden de faydalanabilirsiniz;

Hafta Sonu Restoran Harcamalarınızda %10 İndirim imkânı

Hafta sonu 100 lira ve üzeri yurt içi tüm restoran harcamalarınızda %10 indirim fırsatı

İnternetten üzerinden yaptığınız alışverişlerden %10 İndirim imkânı

İnternette üzerinden yaptığınız 50ira ve üzeri yurtiçi alışverişinizde %10 indirim HSBC Advance’den size hediye olarak sunuluyor.

Ayrıca bu kredi kartı sizlere su imkanlarında sunuyor;

 • Kartınızda biriken Nakit Puanlarınızı 2 ile çarparak Tatil Puan olarak seyahat yapacağınız zaman kullanma imkanı
 • PROGO sayesinde %25’e varan indirimle adresten adrese transfer hizmet fırsatı
 • Yurt içi AVIS ofislerinden %25 indirim imkânı ile araç kiralama hizmeti
 • Kayıp, çalıntı ve Alışveriş teminatı
 • Yurt dışı ve yurt içi seyahatlerinizde Ferdi kaza sigortası imkanı
 • Bagaj kaybı ya da gecikmesi sigortası imkanı
 • PROGO aracılığıyla transfer hizmetlerinde %25’e varan indirim imkanı
 • HSBC Advance Kredi Kartları ile yurt içinde bulunan banka ATM’lerinden vadesiz hesaptan para çekme, para yatırma, bakiye sorgulama, kredi kartı borç ödeme, kredi kartı borç ve limit sorgulamada ücretsiz işlem ayrıcalığı sunmaktadır.

HSBC Advantage Kredi Kartları; da 3 tane olarak yer almaktadır bunlar;

 • HSBC Advantage Classic Kart; HSBC Advantage Classic ya da Standart Kredi Kartı ile yurtiçi ve yurtdışında milyonlarca MasterCard/Visa amblemli olarak yer alan mağazalarda ve yurtiçindeki milyonlarca üye kuruluşumuzda ister tek seferde ödemeli, ister taksitli alışverişin yapabilirsiniz.
 • HSBC Advantage Gold Kart ile HSBC Advantage Classic/Standart Kredi Kartı’nın sahip olduğu bütün özellikleri ile  beraberinde, başka avantajlardan da yararlanabilirsiniz.
 • HSBC Advantage Platinum Kredi Kartı’nın fazla limit imkanının yan sıra, HSBC Advantage Gold Kredi Kartı ile sahip olunan bütün özelliklerden daha fazlasına sahip olabiliyorsunuz.

HSBC Telefon Numarası

HSBC bankacılık sektöründe köklü deneyimi ile birikimlerinizi en doğru şekilde değerlendirmenize olanak sağlamaktadır. Bunun yanında konut kredisi, araç kredisi, ihtiyaç kredisi gibi finansal taleplerinizi ayrıca sigorta, emeklilik, yatırım vb. Konularda bulunan işlemlerinizi  en kısa ve en çabuk şekilde yerine getirebilecek iş akışlarını sağlamışlardır.

7 gün 24 saat 0 850 211 0 111 telefon numarasını arayarak işlemlerinizi hızlıca yapabilir ayrıca 0 850 211 0 114 numaralı müşteri memnuniyet hattını kullanarak bankayı değerlendirebilir, verilen hizmetten yaşadığınız ya da gördüğünüz aksaklıkları, problemleri ve var ise önerilerinizi bankaya bu şekilde iletebilirsiniz.

Bu durumda bankanın kendini geliştirmesine, hizmet süreçlerinin çok daha iyiye doğru gitmesine müşterilerinin ve paydaşlarının beraber sağlıyor olursunuz. Müşteri hizmetleri ile  yapılan bütün görüşmeler kayıt altında tutulmaktadır. Ayrıca HSBC Bank Telefon Bankacılığı ile bütün finansal işlemlerinizi 7 gün 24 saat, Türkiye’nin her yerinden yapabilme imkanınız da bulunmaktadır. Şunu da belirtelim ki telefon bankacılığı ile işlem yapmak için evinize en yakın banka şubesine giderek gerekli olan şifreyi HSBC banka şubesinden ya da ATM’lerden almanız gerekiyor.

Eğer yurt dışında yaşıyor ve HSBC banaksı ile  çalışıyorsanız +90 859 211 0 111 numaralı telefonu arayarak işlemelerinizi yaptırabilirsiniz.

İstanbul Şişli’de yer alan HSBC Bank Genel Müdürlüğü’nün telefon numarası ise; 0 212 376 40 00’dır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hakkında sigortaekstra1 sigortaekstra1

Ayrıca Kontrol Edin

E- Haciz Nedir? Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E- Haciz Nedir? Son senelerde büyük ilerlemeler kaydeden devlet kurumları elektronik uygulamaları kamu işlemlerini hızlı bir şekilde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir