Halkbank Hesap Açma 2022

Halkbank hesap açma işleminin nasıl gerçekleştiğini yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Halkbank vadesiz TL hesabı açma işlemini gerçekleştirmeniz durumunda EFT, Havale işlemlerinizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Burada kredi kartı ödemelerinizi, nakit gereksinimlerinizi, fatura ödemelerinizi, bankanın açtığı hesap sistemi üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Şubelere gitmeden Halkbank’ lı olma fırsatında yakalayabilirsiniz. Halkbank mobilden müşteri olabilir. Bir yıl boyunca kredi kart, EFT, havale ücreti de ödemeye bilirsiniz.

Halkbank Hesap Açma

Halkbank müşterisi olmanız durumunda mevduatınızı avantajlı faiz oranları ile değerlendire biliyorken yatırım hesabınızı kolayca açabilir ve yatırımlarınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir şubeye gitmenize gerek kalmadan bulunduğunuz yerden anında mobil uygulama kullanarak Halkbankası müşterisi olabilirsiniz. Halkbank müşterisi olabilmeniz için yeni çipli kimlik kartınızın ve telefonunuzu NFC özellikli telefonunuzun olması yeterlidir.

Şubeye Başvurarak Hesap Açma Yöntemi

Halkbank hesap açma işlemleri arasında pek farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Halkbank şubelerine uğrayarak başvuru yapmanızdır. Halkbank şubelerine giderek hem vadeli TL hesabı hem de vadesiz TL hesap açtırmanız mümkündür. Halkbank hesap açma başvurusunda bulunabilmeniz için kimlik belgenizin yanınızda olması ve 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Burada sizden T.C. kimlik numaranız, cep telefon numaranız, bazı kişisel bilgileriniz istenmektedir.

Halkbank Müşterisi Olmanız İçin Yapmanız Gerekenler

Hesap açma yöntemleri, Halkbank Mobil uygulamasını Google Play Store, Apple Store veya App Galeri üzerinden indirebilirsiniz. Halkbank hesap açma işlemi için mobil uygulama üzerinde bulunan müşteri ol butonuna basarak kimlik doğrulama sürecini tamamlayıp sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor.  Görüşmeye başla butonuna bastıktan sonra diyalog müşteri temsilcisi ile görüntülü görüşme süreci başlar. Sözleşme onayı bölümünden karşınıza çıkan belge ve formlarını onayladıktan sonra dijital parolanızı belirleyebilirsiniz. Bu süreçte Halkbank’ın müşterisi olurken Halkbank’ın dijital dünyasıyla da tanışmış olursunuz. Halkbank mobil uygulaması ile uzaktan Halkbank müşterisi olan kişilere bir yıl boyunca EFT, Havale, Fast işlemlerinde herhangi bir ücret alınmayacaktır.

Halkbank Mobil Uygulama Nasıl İndirilir?

Halkbank Mobil uygulamanızı Google Play Store, App Store, App Galeri uygulamaları üzerinden indirebilirsiniz. Halkbank resmi sayfası üzerinde yer alan QR kodu okutarak da işleminizi sağlayabilirsiniz. Mobil uygulamayı indirdikten sonra Halkbank hesap açma işlemi için “müşteri ol” hizmeti kısmından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 18 yaşını doldurmuş olmanız durumunda rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Ayrıca Halkbank’ın sunmuş olduğu hizmet kapsamında engelli olan müşteriler için engelsiz bankacılık düzenlemesi kapsamında 08:00 17.03 arasında hizmet verilmektedir. Görüntülü görüşme hizmeti 08:00 ve 24:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Halkbank Mobil Uygulaması Üzerinden Yararlanabileceğiniz Fırsatlar

Hızlı kredi imkanı, Halkbank hesap açma işlemi, Abone 24, e-mevduat hesabı, yatırım hesabı’ dır. Halk Bankası’nın sunmuş olduğu hizmetlerden birisi de hızlı kredi imkanıdır. İhtiyaçlarınız için 50 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Açık hesap yönteminde ihtiyaçlarınız için hesabınızda para bulunmasa dahi limitiniz dahilinde şube veya bank24’ lerden para çekme hakkınız bulunmaktadır. Bank24 kartınız ile alışveriş yapabileceğiniz havale, EFT, bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz  mobil bankacılık üzerinden anında başvuru yapabileceğiniz işlemlerdir. Abone24 uygulaması ise cep telefonu, internet, telefon, doğalgaz, su elektrik gibi faturalarınızı takip ederek ödeme işleminizi gerçekleştirebileceğiniz bir yöntemdir. E-mevduat hesabı ile hızlı ve güvenilir bir şekilde mevduat hesabı açarak avantajlı özelliklerini ve özel faiz oranları ile işlem sağlayabileceğiniz bir uygulamadır.

Halkbank Müşteri Hizmetleri

Halkbank müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 222 0 400, Halkbank KOBİ müşteri hizmetleri telefon numarası 0 850 222 0 401, Halk Bankası 444 müşteri hizmetleri numarası 444 0 400’ dır. Halk Bankası müşteri hizmetlerine kolay bağlanma yöntemi için bazı işlemler gerekmektedir. Banka genellikle işlemlerini otomatik olarak çözerken müşteriler kolay bir şekilde sisteme bağlanabiliyorlar. Eğer kartınızda kayıp, çalıntı gibi durumlar söz konusu ise saniyeler içerisinde müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetleri üzerinden Halkbank hesap açma işlemleri ile ilgili de detaylı bilgi alabilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetlerine bağlanmanın en kolay yolu ise kayıp – çalıntı kart bildirimleridir. Halkbank müşteri hizmetlerini aramanız durumunda kayıp çalıntı bildiriminden sonra direk sıfırı tuşlamamız durumunda müşteri hizmetlerine size bağlayacaktır.

Halkbank Engelsiz Bankacılık

Halkbank müşterilerine geniş kapsamlı hizmet sunmaya devam ederken engelli müşterilerine özel erişim kolaylığı sunmaktadır. Dijital kanallar üzerinden engelsiz bankacılık hizmeti sunulurken bu işlemler içerisinde farklı uygulamalar mevcuttur. Uygulamalar içerisinde en çok kullanılanı ise Halkbank hesap açma işlemidir. Halkbank engelsiz bankacılık dijital kanalları için yapılan gelişmeler ise mobil şube uygulaması, görme engelli müşterilere özel ekran okuyucu programların uyumlu hale getirilmesi, internet şubesi üzerinden görme engelli müşteriler için okuyucu programların uyumlu hale getirilmiş olması, mobil bankacılık ve internet bankacılığı hizmetleri içerisinde tek kullanımlık SMS şifrelerinin ekran okuyucu programlar tarafından okunabiliyor olmasıdır.

Müşteri Temsilcileri İle Görüşerek Yapabileceğiniz İşlemler

Halkbank para transferleri, döviz işlemleri, Abone-24 işlemleri, yatırım işlemleri, düzenli ödemeler, online ödemeler, Halkbank hesap açma işlemleri, kredi kartı işlemleri, banka kartı işlemleri, bank24, Jet kart işlemleri ve diğer işlemler. İnternet teknik destek işlemleri de yer almaktadır. Ayrıca müşteri temsilcisine bağlanmadan da yenilenen sesli yanıt sistemi, kart veya dijital parola oluşturma sistemi, T.C. kimlik numarası ile ilgili işlemler, diğer işlemlerinde bireysel olarak kendiniz gerçekleştirebiliyorsunuz.

Halk Bankası İşlem Saatleri ve Limitleri

Halkbank’ ın bireysel müşterisi olabilmeniz için Halkbank diyalogdan işlem yaparken kullanabileceğiniz limit ve saatlerde farklılık göstermektedir. Banka tarafından belirlenen limitler kapsamında size yeteceğini düşünüyorsanız yükseltmenize de gerek bulunmamaktadır. Ancak size yetmediğini düşünüyorsanız müşteri temsilcisinden yararlanarak limit artırımında bulunabilirsiniz. Halk Bankası tarafından isme havale yapıyorsanız maksimum 50 bin TL havale ve EFT işlemlerinizde 300.000 TL döviz alış, satış işlemlerinize 100.000 TL, Yurtiçi ve yurtdışı döviz transferlerinde 75000 TL altın işlemlerinde ise 100.000 TL limit bulunmaktadır.

Halkbank Mutlu Müşteri Merkezi

Halkbank tarafından hizmet verilebilmesi için sizin dilekleriniz, önerileriniz  şikayetleriniz büyük bir önem taşımaktadır. Bu amaca yönelik tüm önerileriniz en kısa sürede değerlendirilirken şikayetleriniz ve sorunlarınıza anında çözüm bulunmaktadır. Mutlu müşteri merkezinin amacı anında ulaşım sağlamanız, tek merkezde değerlendiriliyor olması, arama süreçlerinde müşterilerin bilgilendirilmesi, hızlıca çözüme kavuşturulması ilgili birimler aktarılması, müşteriye geri dönüş sağlanması, anket çalışmalarının yapılması  başvuruların raporlanması, başvurulardan yola çıkarak sistem hakkında iyileştirilmeli nelerin yapılması gibi işlemler sunulmaktadır.

Bankacılık Hakları

Bankacılık sektöründe en güçlü ve güvenilir bankalar arasında yer alan Halkbank yasalar çevresinde Çağdaş bankacılık anlayışıyla hem kendine, hem de müşterilerini desteklemeye devam etmektedir. Bankacılık hakları ile ilgili yasalar ise şu şekilde müşteriye sunulmaktadır. Bankacılık kanunu banka kartları ve kredi kanunu kredi kartları yönetmeliği, Tüketici Yasası bilgi edinme hakkı kanunu, bilgi edinme başvuru formu, gerçek kişiler için bilgi edinme başvuru formu, tüzel kişiler için Halkbank tarafından müşterilere kaliteli hizmet sunmaya devam edilmektedir. Bu kapsamda müşterilerinin en çok tercih ettiği ve kullandığı yöntemlerden biri ise Halkbank hesap açma yöntemidir. Gerek şubelere başvurarak gerek ise mobil uygulama üzerinden anında başvuru yapabiliyorlar.

 

hakkında sigortaekstra1 sigortaekstra1

Ayrıca Kontrol Edin

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır

Halkbank üzerinden yapılması gereken işlemleri şubeye gitmeden yapmanız mümkündür.  Şubeye gidilmeden yapılması gereken işlemleri gerçekleştirebilmeniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir