ENPARA ŞİRKETİM NEDİR? ENPARA.COM İNTERNET BANKACILIĞINA NASIL GİRİŞ YAPILIR?

Enpara şirketim, 2016 senesinde QNB Finansbank ve Enpara.com çatısının altında, firmalarda şubesiz, avantajlı ve masrafsız dijital bankacılık hizmeti vermek amacı ile kurulan, Türkiye’nin şirketlere özel tasarlanmış olan ilk dijital bankacılık hizmetidir.

QNB Finansbank’ın internet bankacılığı sistemi olarak ülkemizdeki bankacılık hiznetleri gösteren enpara, bireysel müşterilerinin dışında küçük ve orta ölçekli kuruluşlara da hizmet sunmaktadır. Enpara Şirketim ismi altında sunmuş olduğu bankacılık hizmetleri tamamen şirket ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için sunulmaktadır.

Enpara Şirketim ne demek?

Bankanın resmi internet sitesi üzerinden şirketinizin hesabı için ya da şirketinizin adına çektiğiniz kredi için gerekli olan formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Enpara Şirketim için bir şahıs şirketine sahip olmalısınız ya da limited şirketi en sahip olmanız gerek.

Enpara ile maaş ödemeleri, bankacılık işlemeleri ve vergi ödemeleri gibi işlemlerinizi bu uygulama ile pek çok hesap işleminde ücret ödemeden yapabilirsiniz.

ENPARA.COM İNTERNET BANKACILIĞINA NASIL GİRİŞ YAPILIR?

Bu işlemi yapmak için şu adımları izlemeniz gerekir;

 • Enpara.com İnternet bankacılığı giriş yapmak için ilk olarak bankanın resmi internet sitesine giriş yapmalısınız.
 • Daha sonra sitede yer alan İnternet bankacılığı giriş ekranına ulaşmalısınız.
 • Ardından da orada yer alan ‘ Müşteri numarası ya da TC kimlik numaranızı’ ve ‘ şifrenizi’ yazın
 • En son olarak da ‘Giriş’ butonuna basarak işleminizi tamamlayınız.

Enpara.com güvenli mi?

Enpara.com bankacılık uygulaması ülkemizde çok yaygın bir şekilde kullanılan bir sistem olup bireysel müşterilerin yanı sıra şirket müşterilerin sayısı sayesinde pek çok bankayı geride bırakarak ilerledi. Uluslararası bölgelerde çok yaygın olarak banka şubesine sahip olan banka ülkemizdeki internet bankacılığı sistemi olarak kullanılan Enpara Şirketim ile bütün işlemlerinizi güvenli bir şekilde hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Enpara cep şubeye giremiyorum

Enpara mobil bankacılık sistemine giriş yapamadığınızda zaman bunun pek çok nedeni olabilir. İlk olarak şifrenizi ve müşteri numaranızı ya da TC kimlik numaranızı doğru olarak girip görmediğinizden emin olmanız gerekir. Bu bilgilerin doğru olduğundan eminseniz ve hala giriş yapamıyorsanız sorunu çözmek için müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. Enpara.com’a ait olan müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat kesintisiz olarak sizlere hizmet sunmaktadır. Müşteri hizmetleri temsilcileri talimat vererek sizlerin bu sorununu çözmek için sizlere yardımcı oluyorlar. Eğer hala sorun devam ederse başka çözüm yolları için uğraşarak sorunu en kısa sürede çözerek sizlerin mağdur olmanıza engel oluyorlar.

Enpara iletişim adresi nedir ?

Finansbank tarafınca kurulan Türkiye’nin ilk dijital bankacılık hizmeti olan enpara.com bütün kabuk ve düzenlemelere tabi yutulmak suretiyle hizmet sunmaktadır. Bankanın Çağrı merkezindeki müşteri hizmetleri temsilcileri 7 gün 24 saat kesintisiz olarak kullanıcıların şikayet ve isteklerini cevaplamak için hizmet sunmaktadır. Bunun içinde 0850 222 36 63 numaralı iletişim numarasını arayarak müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz ve sorunlarınıza en hızlı şekilde yanıt alabilirsiniz. Aynı zamanda da e-mail olarak da iletişime geçebilirsiniz. Bunun içinde cozum@enpara.com adresine öneri ve isteklerinizi iletebilir hızlı dönüşler ile yanıt alabilirsiniz. Enpara müşteri memnuniyeti olarak başarılı bir iletişim ağına sahip bir bankadır.

Enpara Şirketim Başvuru nasıl yapılır ?

Enpara Şirketim müşterilerine pek çok avantaj sağlamaktadır. Evinizde oturduğunuz yerden banka ile alakalı bütün işlemlerinizi rahat bir şekilde tek tıkla yapabilirsiniz. Sizlerde Enpara Şirketim ailesine katılmak isterseniz eğer yapmanız gereken bankanın resmi internet sitesine girdikten sonra “Enparalı ol” butonuna basarak sizlerde bu ailenin bir üyesi olabilirsiniz. Enparalı ol butonuna bastıktan sonra “TC kimlik numaranızı”, “cep telefonu numaranızı” ve “ doğum tarihinizi” girdikten sonra ‘Devam’ et boynunuza basmanız yeterli olacaktır. Üstelik başvuru yaptıktan sonra size dönüş yapılıyor ve hesap açmak için bankanın görevli personeli evinize kadar gelerek hesabınızı oluşturup banka kartınıza teslim ediyor.

Enpara kurumsal müşteri hizmetleri

Bütün banka hizmetlerinde olduğu gibi Enpara’da da en popüler iletişim kanalını kurumsal müşteri hizmetleri oluşturmaktadır. 0850 222 36 63 numaralı telefondan Enpara müşteri hizmetlerini arayarak kayıp- çalıştı bildiriminde bulunabilir, sorunlarınıza çözüm arayabilir ve şifre islemelerinizi yapabilir ayrıca hesap ayrıntılarınıza dair bilgiler alabilirsiniz.

İsterseniz sabah 08.00 ila gece 01.00 saatleri arasında Enpara müşteri hizmetleri temsilcisi ile görüşebilir ayrıca müşteri temsilcisine ulaştığınızda yine Enpara çözüm merkezi üstünden geri arama talebinde oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca müşteri hizmetleri numarası üzerinden POS cihazı ile alakalı kayıp, çalıntı bildirimde de bulunabiliyorsunuz.

Enpara ticari kredi kartı nedir

Enpara kartı normal banka kartıdır. Enpara Şirketim kartı ile şirketinizin günlük hesabına bağlı olarak çalışmaktadır. Günlük hesabınıza tanımlı olarak çalışan kartınızın ekpara limitiniz varsa, hesapta bulunan paranızın yetersiz olduğu durumlarda Encard şirketim ile yaptığınız bütün işlemler için otomatik olarak Ekpara’nız kullanılıyor.

Ayrıca Enpara Şirketim kartı sayesinde  Vadesiz USD/EUR hesaplarınıza para yatırabilir/çekebilirsiniz, bu işlemler için ilgili özelliğe sahip QNB Finansbank ATM’lerinden hizmet alabiliyorsunuz.

Enpara Şirketim kredi kartı

Encard Şirketim’i kartını kullanarak kart ile alışveriş imkanı sunan bütün fiziksel veya e-ticaret mağazalarından şirket alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Encard Şirketim kartınızın alışveriş limitlerini ise internet bankacılığı üzerinden Ayarlar > Kişisel > Encard adımından yönetebilirsiniz.

Encard Şirketim kartınız ile yabancı para türünden yapacağınız işlem miktarları, uluslararası kart kuruluşlarınca uygulanan kurlar gereğince, varsa kuruluşun masraf ve komisyonları ekleniyor, Amerikan Doları türünden Enpara.com Şirketim’e yansıtılıyor. Enpara.com Şirketim’e Amerikan Doları türünden gelen miktar bilgisi, borç kaydının kendine yansıtıldığı günün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Amerikan Doları satış kuru üstünden Türk Lirası’na çevrilip şirketinizin Günlük hesabına yansıtılıyor.

Enpara Şirketim Avantajları nedir?

Enpara Şirketim avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Şirketinize ait olan bütün maaş ödemlerini online olarak dilediğiniz zaman dilediğiniz şekilde kolay bir şekilde yapabilirsiniz
 • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile olan işlemlerinizde yapmanız gereken ödemeler için kesinti problemi yaşamadan kolay bir şekilde ödeme yapabiliyorsunuz
 • Yüksek faiz oranları ile yaptığınız yatırımları daha karlı hale getirebilir, şirketinizin mevduatlarını günlük olarak faize yatırarak günlük birikimler oluşturabilirsiniz
 • 3 sene süresince herhangi bir bankacılık işleminizde kesinti yaşamadığınız gibi hiçbir şekilde işlem ücreti de alınmıyor
 • Düşük maliyetli faiz oranları ile kredi kullanma imkanına sahip olabildiğiniz Enpara Şirketim uygulamasında şirketiniz için maddi kaynak yaratabilirsiniz.
 • Ayın Enparalısı olup +1 puan faiz oranı ile yatırımlarınızı değerlendirebilirsiniz ve mevduatlarınızın durduğu yerde değerlenmesini sağlayabilir ayrıca Hoş geldin faiz oranı ile daha fazla kazanma imkanı yaratabilirsiniz.
 • Size sunulan cazip oranlar üzerinden döviz alım ve satımı yapabilir ve düşük makas aralığı ile daha karlı alım satım yapabiliyorsunuz. 7 gün 24 saat döviz işlemi yapabildiğiniz Enpara Şirketim ile her zaman kazanma şansınız bulunuyor.

Enpara kredi kartı başvurusu nasıl yapılıyor?

Eğer hali hazırda bir Enpara.com müşterisiyseniz  ve Enpara.com Kredi Kartı başvurusu yapmak istiyorsanız  mobil ya da internet bankacılığı ile  kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Fakat bir Enpara.com müşteri değilseniz de kredi kartı başvurusu yapmak için bankanın resmi internet sitesi üzerinden birkaç adımda yapabilirsiniz.

Enpara kredi kartı başvurunuzda ilgili yasal düzenlemeler ve bankanın belirlediği kredi politikaları çerçevesinde değerlendirme yapıyor ve başvurunuzu değerlendirip uygun bulunması durumunda kredi kartınız ortalama 10 iş günü içerisinde adresinize gönderilerek tarafınıza teslim edilmektedir.

Kredi kartı başvurularında aylık net geliriniz başta olmak üzere, kullanmış olduğunuz ya da geçmişte kullandığınız kredi ve kredi kartı borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemeniz ya da hala ödüyor olmanız gibi kredi puanlarını etkileyen belirli faktörlerin Enpara Kredi Kartı başvurunuzun olumlu sonuçlanmasında en büyük etkenler arasında yer alacağını da unutmayınız.

Enpara kredi kartı avantajları

Enpara kredi kartı kullanan kişilerden kart aidatı alınmıyor ve yıl sonuna kadar süren kampanya çerçevesinde kredi kartını düzenli bir şekilde kullanan müşterilerine senelik 100 lira olmak üzere en az 2 sene boyunca kart aidatı ödemesi yapıyor.

Son konusu olan bu durumda önemli bir avantaj olarak görünen bu kampanyadan yararlanmak için Enpara kredi kartını teslim alan müşteriler her yıl en az 6 ekstresinde 10 lira ve üzeri en az 10 tane işlemin yer alması yeterli oluyor.

Öne çıkan bir diğer avantajı ise, Enpara kredi kartı kullanılarak yapılan harcamalar sonradan taksitlendirme imkanı da sağlanıyor olmasıdır. Enpara kredi kartı müşterileri her ay 1.000 liraya kadar olan en fazla 3 harcamalarını herhangi bir faiz ya da ücret ödemeden sonradan taksitlendirme imkanı var. Tabii bu taksitlendirme işlemini ilgili Yasal düzenlemelerin izin verdiği harcamalarda yapabileceğin de unutmayınız.

Bun yanı sıra Enpara kredi kartı müşterileri QNB Finansbank ile anlaşmalı olan üye işyerlerinde anında taksitli alışveriş yapabiliyorlar. Fakat Enpara kart sahipleri kendi kampanyaları dışında QNB Finansbank ile alakalı olan kampanyalardan faydalanamıyorlar.

Enpara.com’un kullanıcılarına sağladığı bütün indirim kampanyalarından Enpara.com kredi kartı sahibi olan kişilerinde faydalanabileceğini tekrar hatırlatalım.

Enpara.com Kredi Kartı ile  yapılan harcamalar üstünden puan ya da uçuş mili gibi ödüller kazanılmamaktadır ve şu an için ana kartı bağlı “ek kart” uygulaması da yok. Bunlar ise küçük dezavantajlar olarak kabul edilmektedir.

Enpara kredi kartı özellikleri nedir

Enpara kredi kartının en belirgin ve öne çıkan en önemli özelliği her hangi bir senelik üyelik ücreti, kart kullanım ücreti ya da aidat almıyor olması. Banka yapılan sözleşmesinde bunu açıkça belirterek, “hayat boyu” aidat almayacağını net bir şekilde ifade etmemektedir.

Enpara Kredi Kartı ile alışveriş, nakit avans ve ödeme işlemlerine ek olarak, bankanın internet kanalları vasıtasıyla fatura, cep telefonuna TL yükleme ve vergi ödemeleri için her hangi bir masraf ödemeden kullanılabilirsiniz ve aynı zamanda da otomatik ödeme talimatları vererek de kartınızdan yararlanabilirsiniz.

Özetleyecek olursak, aidatsız olmasının yanı sıra, farklı herhangi bir banka kredi kartının sunduğu alışveriş, nakit avans ve ödeme gibi bütün temel özellikleri Enpara.com Kredi Kartı tarafından da müşterilerin kart limitleri dahilinde sunuluyor.

Kredi kartınıza ait olan limit ise müşterinin aylık geliri başta olmak üzere mevcut ödeme alışkanlığı, diğer açık kredi ve kredi kartı limitleri gibi kredi puanı ile oluşturan faktör göz önüne alınarak belirlenmektedir.

Enpara Kredi kartına başvuru yaptığınızda kartınızın  temassız olarak gelmesinden dolayı,  temassız ödeme özelliğine sahip olan POS cihazlarından da günlük olarak toplam 90 liraya kadar temassız ve şifresiz alışveriş yapabiliyorsunuz.

Enpara kredi kartınız ile  ayrıca QNB Finansbank ATM’lerinden kartla yapılan bütün işlemler yapılabildiği gibi kredi kartı borç ödemeleri de bu ATM’ler aracılığı ile yapılabiliyor.

hakkında sigortaekstra

Ayrıca Kontrol Edin

E- Haciz Nedir? Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E- Haciz Nedir? Son senelerde büyük ilerlemeler kaydeden devlet kurumları elektronik uygulamaları kamu işlemlerini hızlı bir şekilde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir