Enpara Sanal Kart Nasıl Oluşturulur

Enpara.com’da bir kredi kartına sahipseniz eğer mobil bankacılık üzerinden;

 1. Ayarlar kısmını açın
 2. Daha sonra kredi kartı seçeneğine tıklayın
 3. Ardandan da sanal kredi kartı oluştur adımını uygulayın

Sanal kartınız bu şekilde oluşacaktır. En para sanal kart nasıl oluşturulur bir diğer yöntemi ise;

 1. Seçeneklerden kredi kartı kısmını seçin
 2. Daha sonra kart ve limit bilgilerine giriş yapın
 3. En son olarak sanal kredi adımını seçin

Bu şekilde sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.

ayrıca enpara altın hesabı açmak için de bu makalemizi okuyabilirsiniz.

Sanal kartın limit ayarlaması

Sanal kart oluşturulurken limit tercihi iki farklı şekilde yapılmaktadır.

 • İsterseniz sanal kredi kartınızın limitini aylık sabit tutar olarak ayarlayabilirsiniz
 • İsterseniz de Enpara.com kredi kartınızın kullanılabilir limiti üzerinden bağlanabilirsiniz.

Sanal kart senede kaç defa çıkartılabilir?

Enpara.com kredi kartınıza bağlı olarak çalışan yalnızca bir sanal kredi kartı çıkartabileceğiniz gibi bir sene içerisinde de en fazla 10 tane sanal kredi kartı oluşturabilme hakkınız bulunmaktadır.

Enpara kredi kartınızla taksitli alış veriş yapabildiğiniz gibi bu kartın geçerli olduğu her yerden sanal kredi kartınız ile de taksitli alışveriş yapmanız mümkündür ya da Laos veriş yaptıktan sonra taksitlendirme yapabilirsiniz. Hatta Enpara kredi kartı için geçerli olan bütün kampanyalar sanal kredi kartı içinde geçerlidir.

Sanal kartınızı istediğiniz gibi kullanın

Sanal kartınızı mobil bankacılık üzerinden oluşturduktan sonra kart bilgilerinize ( vade tarihi, kart numarası, güvenlik kodu gibi bilgiler) mobil bankacılık üzerinden,

 • Ayarlar
 • Kredi kartı
 • Sanal kredi kartı

Ya da

 • Kredi kartı
 • Kart ve limit bilgisi
 • Sanal kredi kartı

Adımlarını takip ederek ulaşıp, kredi kartınızla internet üzerinden alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi kartınızı Spotify, Netflix gibi abonelik yöntemi ile çalışan İnternet platformlarına da tanımlayabilir, BKM Express, Masterpass gibi ödeme çözümlerinde kayıt edebilirsiniz.

Sanal Kredi kartı ne demek?

Sanal kredi kartı demek, Enpara kredi kartınıza bağlı olarak çalışan yalnızca internet üzerinden alışveriş yaparak kullanabileceği, esas kredi kartınızdan ayrı olarak kart bilgilerine ( vade tarihi, kart numarası, güvenlik kodu gibi) sahip olan ve fiziki olarak kullanılmayan yalnızca sanal olarak işlev görebildiğiniz bir kredi kartı türüdür. Sanal kredi kartınız da aynı Enpara Kredi kartınız gibi tamamen ücretsiz olarak alınıyor.

Sanal kredi kartı ile yaptığınız alışverişleri kolay bir şekilde takip etmeniz mümkün!

Mobil bankacılık ve internet bankacılığındaki “ Kredi kartı” menüsünün altında yer alan “ Güncel dönem borcu”, “ Gelecek dönem taksitleri” ve “Provizyondaki işlemeler” adımlarında bulunan yaptığınız harcamalarınızı gerçek kartınızı kullanarak mi yaptığınızı kolay bir şekilde ayırt edebilmeniz mümkündür. Enpara sanal kredi kartınız ile yaptığınız işlemelerin yanlarında “ Sanal” yazısı yer alır.

Sanal kart hesap ekstresi

Enpara.com mobil bankacılık sistemi üzerinden oluşturduğunuz sanal kredi kartınız ile yaptığınız alış verişlerde Enpara kredi kartınıza ait olan hesap ekstresinde yer almaktadır, sanal kredi kartınıza özel olarak ayrıca bir hesap ekstresi olmaz. Enpara.com sanal kredi kartınız ile yaptığınız alış verişlerde ekstrenizde diğer harcamalarınızdan ayrı olarak farklı bir blok olarak belirtilmektedir.

Sanal kart nasıl iptal edilir?

Birçok banka bazı güvenlik nedenlerini bahane gösterip mobil ve İnternet bankacılığı üstünden sanal kart silme işlemi izin vermemektedir. Enpara bu konu hakkında henüz net bir açıklama yapmadığı için bir şey söylememiz doğru değildir.

Gene de sanal kart uygulaması aktif olduktan sonra internet sayfasını ziyaret edebilir, sanal kredi kart silme işlemine dair dokümanları bulabilirsiniz. Sayfada yer alan resimli anlatımlar sayesinde de daha kolay işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal kart neden kullanılıyor?

Sanal kart genellikle internet üzerinden yapılan alışverişlerde güvenlik amacı ile kullanılan bir bankacılık ürünü olarak yer almaktadır. İnternet üzerinden alışveriş yaparken gerçek kredi kartınızın bilgilerini paylaşmak istemediğiniz zaman sanal kart kullanarak gerçek kartınızı güvence altına alabilirsiniz. Sanal kartınızın limitini kendiniz belirlediğiniz zaman istenmeyen çekimler yapıldığı zaman da bunun önüne geçmeniz mümkündür. Bu şekilde internet üzerinden yapılan alışverişlerde kesinlikle sorun yaşamazsınız.

Sanal kredi kartının avantajları

Enpara sanal kredi kartına ait olan avantajlar şu şekildedir;

 • Kredi kartınıza ait olan limiti istediğiniz kadar artırabilir azaltabilirsiniz.
 • Sanal kart limitinizi dilediğiniz zaman sıfırlayabilirsiniz
 • Dilediğiniz zaman sanal kart açabilirsiniz
 • Sanal kartınız ile işiniz bitince iptal edebilirsiniz
 • Aynı anda birden fazla sanal kart çıkartamazsınız

 

 

 

 

 

 

 

hakkında sigortaekstra1 sigortaekstra1

Ayrıca Kontrol Edin

E- Haciz Nedir? Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E- Haciz Nedir? Son senelerde büyük ilerlemeler kaydeden devlet kurumları elektronik uygulamaları kamu işlemlerini hızlı bir şekilde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir