Citibank Kimin? Kredileri ve Özellikleri 2021

Citibank, 200 senelik üretimi ile 6 kıtada 100’den fazla ülkede bulunan ve yaklaşık olarak 200 milyon kullanıcı ile faaliyetini sürdürüyor.

Citibank Türkiye, dünyadaki genelinde sistemi ve finans dergilerinde Euro’dan gelen sistem düzenlemeleri Euro’dan gelen sistem düzenlemelerinden 2020 Euromoney Nakit Yönetimi anketinde kurumsal olan müşterilerle Türkiye’nin ‘En iyi Nakit Yönetimi Bankası’ olarak seçildi.

Citibank Türkiye

Türkiye’de Citibank  eğitimi 1975 senesinde ki kurumsal yaşam koşullarında hizmet şartları, 1981 senesinde mağaza statüsünde uygulamalara başlamış oldu. Fakat Çiti santral daha çok öncelerde Türkiye’deki projeler, elektrik santralleri ve barajlar gibi bir çok kalkınma projesinin finansmanında yer almaktadır. 1998 senesinde kurumsal ticari krediler, kurumsal finansman, hazine ürünleri,  dış ticaret finansmanı, nakit yönetimi, makul hizmetler sunmaktadır.

citibank

Citibank şubeleri var mı

Citi Direct Online İnternet bankacılığı ve Citi Service telefon bankacılığı kanalı ile kurumsal ve ticari perakende satış hizmeti sunuyorlar.

Dünya genelinden gelen yönetim servis ve ürün sağlayıcılarının oy Euromoney Nakit Yönetimi Anketi’nde olacağı için yaygın, yerel ve küresel olarak en beğendikleri bankayı sıralıyor. Bankalar tarafından gelen ‘servis’ tarafından seçilen puanla ankette Cihangir Türkiye sene olduğu gibi senede birinci olarak seçildi.

Citibank kimin

Citibank, 2007 senesinde Akbank’ın yüzde 20 hissesini satın alarak ortak oldu. Banka bireysel bankacılık hizmetlerine 2013 Haziran ayında son verip bireysel portföyünü Denizbank’a devretmiş.

Citibank açılış kapanış

Türkiye’de yer alan saygın bankalardan birisi olan kurumsal ve bireysel olarak müşterilerine hizmet veren finans kurumu olarak bilinmektedir. 200 seneyi aşkın müşterilerine hizmet sunmaya başlayıp 200 milyon müşteriye hizmet sunmaktadır. Ülkemizde 1975 senesinde faaliyete başlayarak şubeleri ile beraber 1981 senesinde başlamıştır. Büyük yatırımlar ile beraberinde Türk piyasasında söz sahibi olmuşlardır. Pek çok projeye finansman olarak destek olup ülkemizin kalkınmasına fırsat tanımıştır. Büyük hizmet kuruluşlarından birisi olup güvenli bir halde çalışılabilir dünya markası olması ile birlikte sizlere her zaman destek olarak yardımcı olacaktır.

Citibank açılış kapanış saatleri sabah ve akşam olarak şu şekildedir;

 1. Sabah açılış saati; 09.00 ila 12.00 arasında
 2. Akşam kapanış saati; 13.00 ila 17.00 arasında

Olup hafta sonraki kapalıdır.

Citibank hesap nasıl açılır?

100’ü aşkın ülkede hizmet sunan bankadan hesap açmak isteyen kişiler  Citbank nasıl hesap açılır sorularına yanıt aramaktadır. Fakat Türkiye’de 2013 senesinde faaliyetini durduran banka bütün bireysel müşteri hesaplarını Denizbank’a devrettiğini açıkladı. Bundan dolayı da ülkemizde Citbank şubesi İzmir ve İstanbul olmak üzere 3 şubesi olan banka, sadece ticari müşterilerine hizmet sunmaktadır. Bankanın Genel Müdürlüğü ise İstanbul’da yer almaktadır.

Citibank hesap nasıl açılır

diyorsanız da yurt dışına çıktığınız zaman işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Hesap açarken müşterinin uyruğu önemli mi, bankanın kriteri ne, internet üzerinden Citibank banka hesabı açılabilir mi ve gittiğiniz ülkede ikametiniz bulunması gerekir mi gibi pek çok önemli sorunun yanıtını aşağıda cevaplayalım.

Citibank yurtdışı hesap açma işlemi

yurt dışında hesap açtırmak istediğiniz zaman bazı bankalar online işlemler üzerinden başvuru yapmanıza izin veriyor ve kimlik belgesi, pasaport gibi gerekli olan evrakları mail yolu ile göndermeniz durumunda hesabınız aktif hale geliyor. Çevrimiçi hizmetler halinde Metro Bank, Alman N26, İngiliz HSBC ve İsveç ICA Banken gibi kurumlarda da hesap açabiliyorsunuz.

Citibank yurtdışından hesap açmak için başvurular İnternet üzerinden yapılmaktadır. Yalnızca Citibank için değil; Deuysche Bank, BNP Paribas, INH ve Belfius gibi sektörde lider olarak yer alan isimlerin neredeyse hepsi yurtdışında yaşayan kişiler için çevirici hesap açma hizmeti sunmaktadır.  Bundan dolayı da Citibank bankasından yurtdışı hesabı açtırmak için işlemleri gerçekleştirebilmeniz için bizzat o ülkeye giderek bankanın her hangi bir şubesine fiziki olarak gidip başvuruda bulunmanız gerekiyor. Söz konusu olan ülkede ikametiniz olmasa dahi başvuru işleminizi yapabilirsiniz.

Citibank yurtdışı hesap açmak için istenilen belgeler

eğer amacınız Citibank yurtdışında hesap açma talebinde bulunup, para çekmek, para yatırmak ve alış veriş yapmak gibi işlemleri yapmak ise bunun için ‘ Basit Hesap’ açtırmanız yeterli olacak. Banka hesabı açtırırken de  istenilen belgeleri açısından incelediğimiz zaman da en kolay olanı Basit Hesap’ açtırmak olacak. Avrupa Birliği ülkelerinde her hangi birisinde hesap açtırmaksanız eğer, bütün Avrupa Birliği ülkelerinin yabancı ya da yerli müşteri edinmeden önce AML kurallarına uyması mevcut bir durumdur.

Bu kuralların içinde yeni olan müşterilerin sisteme tanımlanması için bazı gerekli olan belgelerin insanlardan temin edilmesi de yer alıyor. Citibank bankasından hesap açmak için bireylerin pasaportunu, kimliğini, nerede ikamet ettiği ve ne tür bir hesap açtırmak istediği gibi bilgi ve belgelere isteniyor. Yabancı müşterilerden işte iken evraklar ise, yeni müşteri kaydı politikası doğrultusunda farklılıkta gösterebilir.

Aynı zamanda bankanın farklı ürün ve hizmetlerinden faydalanmak için Basit Hesap haricinde başka bir hesap türü açtırmak istiyorsanız, banka tarafından istenilen belgeler daha çok zorlaşacaktır. Başka türlerde hesap açtırmadan önce basit bir hesap açtırmanız ve farklı bankalarda hesap açma başvurusu yaparken, bu hesabı referans göstermeniz en doğru yöntem bu olacak.

citibank

Yurtiçinde bulunan bir bankada hesap açtırmayı düşünüyorsanız eğer fiziki olarak şubeye gitmeye gerek kalmadan da başvuruda bulunabilirsiniz. Bunu yapmak için de bankaların internet bankacılığı hesap açma sayfalarını incelemeniz ve bankalara ait olan çalışma politikalarını incelemeniz yeterli olacak.

Citibank sahibi kim?

Citibank, Türkiye bankacılık sektöründe 1975 resimde yer almıştır. 100’ün üzerinde ülkede hizmet veren Citibank uluslararası bankacılık sistemi olan banka son senelerde Türkiye’de çok aktif olmayan bankalar arasında yer alıyor.

1981 yılında Türkiye’de banka şube sistemini başlayan bu kuruluş ilk senelerden itibaren daha çok kalkınma projelerin de yer almış. Finansman ve kredi destekleri ile otoyol, baraj ve santral yapımlarında rol alan bankalar arasındadır.

Bankanın esas merkezi ise Amerika’nın merkezi olan New York’tur. Ayrıca Citibank Amerika’nın ilk yerel bankaların arasındadır. Citibank sahibi kim sorusuna ise şu sskilde yanıt verebiliriz;  Önceki yıllarda yerel bir banka olarak emekli albay Samuel Osgood tarafından “City Bank of New York” adı ile  kurulan banka, aradan geçen senelerde faaliyet alanını genişletmiş ve dünya çapına yayılmıştır.

Şişli’de bulunan merkez ofisi ile Citibank A.Ş olarak faaliyetine devam ettiren bankanın yönetim kurulu başkanı Marc Raul Marie ve yönetim kurulu başkanı vekili de Christopher Anthony Teano’dur.

1998 yılında ticari alanda faaliyetlere başkayan banka kurumsal bankacılık alanında da ticari müşterilere hizmet sunmaya başlamıştır.  Kredi opsiyonların yanında hazine ürünleri ile iç ve dış ticaret hazine ürünleriyle finansman destekleri sağlamış olan bir olarak yer almaktadır.

6 ayrı kıtada etkin olarak bankacılık hizmetleri sunan Citibank menkul kıymetler saklama ve kurumsal finansman alanlarında faaliyet göstermektedir. Banka şubelerinin yanında telefon ve Dijital bankacılık sistemi ile de hizmet sunuyor. Fakat bireysel müşteriler için değil ticari ve kurumsal müşteriler için CitiDirect online sistemi ve CitiService sistemi ile faaliyetlerini sunmaktadır.

Citibank Şubeleri Faiz Oranları

Citibank’ın müşterilerine sunmuş olduğu çok özel kredi kampanyaları her almaktadır. Sizde kendinize ait olan en uygun kampanyayı seçerek ihtiyacınız olan en uygun krediye sahip olabilirsiniz. Müşterilerine her daim değer veren banka çok uygu Citibank Şubeleri Faiz Oranları aşağıda yer almaktadır;

 • Bankanın müşterilerine özel olarak sadece internete özel bireysel ihtiyaç kredisi için, 48 aya varan vade imkanlarıyla ve %1.39 faizlerle fırsat sunmaktadır.
 • Bankanın aylık yüze 1.9 fazı oranı ile 30 bin liraya kadar kredi kampanyası ile de kredi çekmek isteyenlerin yüzünü güldürüyor.
 • Bankanın bir diğer kampanyasında aylık yüzde 1.15 faiz oranı ile 25 bin liraya kadar kredi çekebilirsiniz.
 • Ayrıca banka özel meslek sahiplerini de unutmamış. Banka özel meslek sahibi olanlara aylık olarak yüzde 1.15 faiz oranları ile 25 bin liraya kadar kredi fırsatı sunmaktadır.
 • Banka bütün kamu çalışanlarına özel olarak kampanyası ile de karşımıza çıkmaktadır. Citibank çok değerli olan müşterilerine aylık olarak yüzde 1.19 faizlerle 20 bin liraya kadar kredi fırsatı sunmaktadır.
 • Citibank, bireysel ihtiyaç kredi çekmek isteyenler de aylık olarak yüzde 0.95 oranı ile 2 bin lira kredi çekme fırsatına da sahip oluyorlar.

Peki banka ne kadar kredi imkanı sağlıyor;

Bankanın yukarıda saydığımız kredi fırsatlarından birisini çekerek size en uygun olanları belirleyip istediğiniz kampanyasından faydalanabilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken bir durum söz konusudur. Cep telefonu ya da internet üzerinden yaptığınız başvurularınız da mutlaka onay almanız gerekiyor. Fakat kredi başvurusunda bulunmak için onay gelmedi ise Citibank’ın müşterilerine özel olarak hazırladığı kredi kampanyalarından hiç bir şekilde faydalanamazsınız. Bankaya ama ile kredi başvurusu nasıl yapılıyor?

Citibank SMS yolu ile kredi başvurusu yapmak çok kolay bir yöntemdir. Bankanın her hangi bir şubesine gidip yorulmak yerine SMS ile kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Bunu yapmak için cep telefonunuzun mesaj kısmına E yazıp 2484’e kısa mesaj atabilirsiniz. Daha sonra on onay aldıktan sonra Citibank tarafından yetkili bir kişi sizinle irtibata geçecek. Ayrıca banka size bütün detaylı belgeleri anında kapınıza kadar gönderiyor. Yaptığınız kredi başvurusunun gün içerisinde onaylanmasını istiyorsanız eğer bilgilerinizin ve evraklarınızın eksiksiz olması gerekiyor. Fakat 16.30’dan sonra yaptığınız bütün başvurular bir sonraki gün değerlendirmeye alınıyor. Bunun yanı sıra kampanya süreçlerinde başvuruların değerlendirmeye alınması ise birkaç gün sürüyor.

Citibank’a ama SMS yolu dışında hem resmi internet sitesi üzerinden hem de telefon aracılığı ile de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Fakat kredi başvuru işlemi yapmanız için sicilinizin temiz olması halinde 1 gün içerisinde kredi fırsatına sahip oluyorsunuz. Kredi başvurunuz onay aldığı zaman gerekli belgeleri her hangi bir Citibank şubesine teslim etmelisiniz. İşlemleriniz tamamlandıktan sora da paranız 1 iş günü içerisinde hesabınıza yatıyor.

Citibank hangi şehirlerde var?

Citibank, ülkemizdeki çalışmalarına özellikle 2013 senesinden itibaren kademeli olarak azaltmaya gitmiştir. Banka bu sürec içerisinde  pek çok şubesini kapatma yoluna gitmiş. Citibank hangi şehirlerde var? Sorusu bir çok insan tarafından merak konusu olmuştur. Citibank’ın hali hazırda Türkiye’de  şubeleri şu şekildedir;

 • Ankara
 • Gaziantep
 • Bursa
 • İstanbul
 • İzmir
 • Kocaeli

Ayrıca bu şehirlerde bazı şubeleri de yer almaktadır.

Citibank Kredileri

citibank

Citibank kredileri olarak bir çok seçenek bulunmamaktadır. Her bankanın olduğu gibi bu bankanındı çeşitli kredi imkanları yer almaktadır. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve Kobi kredileri olmak üzere farklı hizmetle sunmaktadır.

Citibank kredileri arasında yer alan araç kredisi ile yeni bir araba almak ya da eskiyen arabanızı değiştirmek istediğiniz zaman, bankadan bireysel kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca Kredi başvurusunda bulunduğumuzda çok kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Banka müşterilerinin araç kredisi ihtiyaçlarını sağladığı hızlı geri dönüş ile de farkını ortaya koymaktadır. Ara sıra kredi kampanyaları düzenleyen CitiBank’tan 48 aya kadar vade imkanı ile kredi ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. Güncel olarak Citibank kredi kampanyalarını öğrenmek istiyorsanız bankanın internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı üzerinden kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Ayrıca Citibank kredileri adı altında çok farklı kredileri bulunmaktadır. Bunlar kendi arasında ikiye ayrılıyor; bireysel krediler ve ticari krediler olmak üzere. Bu kredi türlerinde kendi arısında farklı farklı dallarda hizmetlere ayrılıyor. Onları da sırasıyla yazalım;

Citibank Bireysel kredileri;

 • Ağız ve Diş Sağlığı Kredisi:
 • Ev geliştirme kredisi
 • Bebeğim kredisi
 • Sağlık kredisi
 • Tatil kredisi
 • Evlilik kredisi
 • Eğitim kredisi
 • Konut kredisi

Citibank Ticari Krediler;

 • Açık krediler
 • Forward krediler
 • Spot krediler
 • Uzun vadeli krediler
 • Yabancı para endeksli Türk Lirası kredisi
 • Varlığa dayalı finansman

Olmak üzere sınıflara ayrılmaktadır.

Citibank kredi kartları

Citibank iki çeşit kredi kart bulunmaktadır. Bunlar;

Citi Axess Kredi Kartı;

CitiBank tecrübesi ile Axess’in yurt çapındaki yaygın ağının birleşmesi ile doğan Citi Axess Klasik birçok  özelliği aynı anda bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca bu kredi kartı ile Axsess ile anlaşmalı olan üye iş yerlerinden taksit ile alışveriş yaparken chip para kazan iken misteriler, isterler ise harcamaları sırasında chip paralarını da kullanabilirler.

Citi Axess Klasik’in sağladığı en büyük avantajlardan biri de taksitli nakit hizmeti olmasıdır. Bu özelliğine göre istediğiniz an kartınızın kullanılabilir limitinin yarısı kadar nakit para da kullanabilirsiniz. Üstelik nakit para kullandığınız zaman Citi Axess Klasik bu parayı 36 aya kadar vade ve düşük faiz imkanı ile geri ödeme şansını sunuyor.

Bu kart ile alışveriş yaptığınızda faiz oranı yüzde 1,89 olarak belirlenmiştir ve gecikme faiz oranı ise %2,19’dur. Bankanın ATM’si üzerinden nakit avans çektiğinizde ise %3.5+ 5 lira gibi bir faiz uygulanmaktadır. Bankanın kart ücreti ise 55 liradır. Üye iş yerleri için kart ücreti 27.5 liradır.

Citi Klasik Kredi Kartı;

Amerikan bankacılık sistemi ve kredi kartları müşterilerine sadece alışverişleri esnasında taksit imkanı değil, pek çok kolaylık da  sağlarlar. CitiBank’ın Citi Klasik kartı da buna benzer bir şekilde yaşamı kolaylaştıran küçük ayrıntılar ile  dolu bir karttır. Citi Para kazanma ve taksitli alışverişin yanı sıra Citi Klasik kullanıcıları alışverişlerinde sigorta güvencesine sahip oluyorlar.

Amerika sitelerinde her alan alışveriş sitelerinden alışveriş yaparsanız aldığınız ürünler Citi Bank tarafından teslim alınıp adresinize iletiliyorlar. Ayrıca Citi Klasik sahipleri  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar’da bulunan Beer Port’tan ücretiz sıcak ikram alma hakkına sahip oluyorlar. Bu kart ile alışveriş yaptığınızda faiz oranı yüzde 1,89 olarak belirlenmiştir ve gecikme faiz oranı ise %2,19’dur. Bankanın ATM’si üzerinden nakit avans çektiğinizde ise %3.5+ 5 lira gibi bir faiz uygulanmaktadır. Bankanın kart ücreti ise 40 liradır. Üye iş yerleri için kart ücreti 20 liradır.

Citibank Müşteri Hizmetleri

Bankanın Türkiye’de genel merkezi bulunmaktadır ve burasıda İstanbul Levent’te yer almaktadır ve telefon numarası; 0212 319 45 00’dır.

Ayrıca İstanbul Ataşehir’de bulunan operasyon Müdürlüğü’nün telefon numarası ise; 0216 524 50 00’dır.

 

 

 

 

hakkında sigortaekstra1 sigortaekstra1

Ayrıca Kontrol Edin

E- Haciz Nedir? Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E- Haciz Nedir? Son senelerde büyük ilerlemeler kaydeden devlet kurumları elektronik uygulamaları kamu işlemlerini hızlı bir şekilde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir