Blokeli Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Blokeli teminatlı kredi kartı veren bankaların sayısı son zamanlarda oldukça arttı. Öncelikle teminatlı kredi kartı ile ilgili bilinmeyenlerin açıklanması gerekir.  Teminatlı kredi kartı demek banka hesabında belirli bir miktarını bulunması durumunda alınabilecek kredi kartı olarak adlandırılmaktadır.  Genel olarak kredi kartınızın limiti çerçevesinde bankada paranın bulunması gerekir. Böylelikle kredi notunuz düşük olsa bile kredi kartı alabilirsiniz. Ayrıca ödemelerin zamanında yapılması ile birlikte kredi notunuz artırabilirsiniz.

Teminatlı Kredi Kartına Nasıl Başvurulur

 

Bloke teminatlı olarak verilmekte olan kredi kartlarına internet üzerinden başvurmamız mümkün değildir.  Direkt olarak banka şubelerine giderek başvuru yapmalısınız.

 

  • Kara listede olmanız durumunda
  • Kredi notunun düşük olması halinde
  • Sigortalı olarak çalışmamanız durumunda
  • Ev hanımları

 

Belirtilen kredi kartından temin edebilirler. İstenilen kredi kartı limiti çerçevesinde bankada teminatınızın blokeli bir şekilde bulunması şarttır.  Bu kredi kartı tarzına hiçbir şekilde puan veya sigorta şartı aranmaz.

Teminatlı Kredi Kartı Limiti

Teminatlı bir şekilde kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde kredi kartı almanız için herhangi bir engel bulunmuyor. Kredi puanınızın 0 olması durumunda bile almak mümkün. Bu tarz kredi kartlarında limiti müşteri belirler. Bankaya vereceğiniz teminat kadar kredi limiti tanımlanır. Örnek olarak 2.500 TL teminat vermeniz durumunda Kredi limitiniz 2000 TL 2.500 TL arasında olacaktır. 5000 TL teminat vermeniz durumunda kredi kartı limitini 4500 TL ile 5.000 TL arasında olacaktır. Yatırılan teminatın kartı kapatmadan çekilmesi mümkün değildir.

 

Neden Teminatlı Kredi Kartı

 

Günümüzde kredi kartı kullanmanın birçok artısı bulunuyor. Örneğin satın alacağınız bir şey taksit imkanı kredi kartında bulunmaktadır. Bir televizyon alacağınız zaman veya buzdolabınızı yenileyeceğim zaman kart ihtiyacınız olur. Tüm bunlar için teminatlı kredi kartı kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi puanını yükseltmek istiyorsanız da teminatlı kredi kartı kullanmanız tavsiye ediliyor. Bu şekilde kredi kartı alırken herhangi bir şekilde kredi puanı dikkate alınmaz. Isteyen herkes bu şekilde kredi kartı olabilir. Kredi kartının sunmuş olduğu tüm kampanyalardan faydalanabilir. Kredi kartınızı kullanmanız durumunda hesabınızdaki parayı kesinlikle kullanamazsınız.

Yapı Kredi Teminatlı Kredi Kartı

 

Yapı Kredi Bankası teminatlı olarak kredi kartı vermektedir. Banka şubesine direkt olarak giderek konu ile ilgili başvurunuzu dile getirebilirsiniz. Tarafınıza bir hesap açılarak Teminat olarak bir miktar para yatırmanız talep edilecektir.

Ziraat Bankası teminatlı kredi kartı

 

Kapsamlı bir şekilde teminatlı kredi kartı veren bankalar dan diğeri de Ziraat bankasıdır. Banka şubesi direkt olarak giderek başvuru yapma zorunluluğu bulunmaktadır. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık ile bu başvuru yapılamaz. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler şubelere davet edilmektedir. İstenilen limit çerçevesinde banka tarafınıza kredi kartı tahsis etmektedir. Herhangi bir engel söz konusu değildir.

 Vakıfbank Teminatlı Kredi Kartı

 

Kamu bankalarımızdan bir diğer olan Vakıfbank ile de bu şekilde kredi kartı alabilirsiniz. Vereceğimiz teminat doğrultusunda Maximum kredi kartı limitinizi belirleyebilirsiniz. Banka kartının sunmuş olduğu kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Taksit seçeneklerinden istifade edebilirsiniz. Nakit avans çekebilirsiniz. Bonuslarınızı biriktirerek harcama yapabilirsiniz.

 

Ev Hanımları Teminatlı Kredi Kartı

 

Herkesin teminatlı kredi kartı alabileceği gibi ev hanımları da alabilir. Sigortalı olarak bir işte çalışma zorunluluğu bulunmamaktadır. İstediğiniz kredi kartı limiti çerçevesinde yatağımızın olması ile birlikte almanız için herhangi bir engel yoktur.  İstediğiniz mimik çerçevesinde belirli bir miktar para yatırmanız gerekmektedir. Yatırılan tutarın kredi kartı kullanımı çerçevesinde asla çekilmemesi gerekir. Banka herhangi bir farklı neden göstererek talebinizi reddedebilir.  Bu konu ile ilgili ev hanımlarının bir itiraz hakkı bulunmamaktadır. Genel anlamda bankalar bu durumu olumlu karşılarlar. Şimdiye kadar sorun yaşayan ev hanımı sayısı oldukça azdır.

 

Öğrencilere Teminatlı Kredi Kartı

 

Toplumun her kesimi kullanabileceği gibi öğrenciler tarafından da kullanılabilir. Teminat gösterilecek bir miktarın bankaya yatırılması şartı ile istediğiniz miktarlı kartı alabilirsiniz. Kart almanız için bir engel bulunmamaktadır. İstediğiniz bir banka ile görüşerek kredi kartı alma noktasındaki ayrıntıları görüşebilirsiniz. Internet bankacılığından veya mobil bankacılıktan başvuru yapamazsınız.  Direkt olarak bizzat kendiniz şubeye gitmez gerekmektedir. Genel anlamda başvurunuzun kabul edileceğini söylemek doğru olur.

 

Kara Listedekilere Teminatlı Kredi Kartı

 

Teminatlı kredi kartını kara listedekiler de alabilir. Bu noktada herhangi bir engel çıkartan banka bugüne kadar bulunmamıştır. Genel olarak hangi sitede bulunan kişiler bu tarz kredi kartını tercih etmektedir. Puanlarının düşük olmasından dolayı normal bir şekilde kredi kartı almaları mümkün değildir. Gerek kredi ihtiyaçlarını karşılamak için gerek kredi kartı ihtiyaçlarını karşılamak için bu yöntemi tercih ederler. Aynı zamanda kredi puanın yükselmesi de bu yöntemle mümkündür.  İstediğiniz tüm bankalar ile bu şekilde çalışabilirsiniz. Teminat olarak bir miktar para yatırmanız durumunda kart tarafınıza verilecektir. Basit bir şekilde direkt şubelere başvuru sağlayabilirsiniz. Bizzat yapılan başvuruların dışında farklı bir başvuru kabul edilmemektedir.

hakkında sigortaekstra

Ayrıca Kontrol Edin

E- Haciz Nedir? Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E- Haciz Nedir? Son senelerde büyük ilerlemeler kaydeden devlet kurumları elektronik uygulamaları kamu işlemlerini hızlı bir şekilde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir