Bank Of China Turkey Açılış Saatleri ve Detaylar 2021

Bank of China Turkey, 1984 senesinde Çin Halk Cumhuriyeti’nde kurulan ve müşterisine geniş bir finansal hizmetler ve ürünler sunan bir firmadır. Bank of China’nın kısaltılmış ismi ICBC olarak geçiyor ve çapraz pazarlar ile uluslararası ve entegre bir model oluşturmaktadır. Söz konusu olan bu bankanın hisseleri 2006 senesinin Ekim  ayında Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası ve Şanghay Menkul Kıymetler Borsası’nda eş zamanlı kabul edilmiş.

Seneler boyunca süren uluslararası gelişmesinin sonrasında Bank Of China operasyonları 48 ülke ve bölgeyi kaplayarak altı kıtaya yayılmış durumdadır. Banka yaygın küresel kapmasa ağıyla  428 yurt dışı kuruluşundan meydana gelen dağıtım kanalları ile 26.548 self servis bankacılık hizmeti ve 7.628 kurumsal müşterisi ve 627 milyon bireysel müşteriye  86.332 ATM’siyle kapsamlı şekilde hizmet vermektedir.

Banj of China, 21 Mayıs 2015 tarihine kadar GSD Grubu üyesi olarak yer almaktaydı. 29 Nisan 2014 senesinde GSD Holding A.Ş’nin Çin Halk Cumhuriyeti’nin bankacılık otoritesi ile China Vanking Regulatory Commision tarafınca, sözü edilen işlemler için İndusteial and Commercial Bank of China Limited’e yetki verildiğini açıkladılar. Türkiye’de Rekabet Kurumu’nun 20 Ağustos 2014 senesinde ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun kararları ile 20 Mart 2015’de işlemleri görüşülmüş ve onay verilmiştir ve  2 Nisan 2015 de ve alınan kararlar ile kabul edilmiş.

Gerekli izinlerin tamamlanmasından sonra müteakip, satış işlemlerine ilişkin 22 Mayıs 2015’de gerçekleşmesi planlanan Olağanüstü Genel Banka Toplantısı için 28 Nisan 2015’de  banka tarafınca Kamuoyu Aydınlatma Platformu’ndan çağrıda bulunmuşlar. Yönetim kurulu üyeleri tarafından alınan kararların onaylanması ve yerine yeni üyelerin seçilmesi.  Hisse alım satım sözleşmesi niteliğinde yapılması doğru olarak görülen hisse devir tarihi olarak 22 Mayıs 2015 olarak belirlenmiş ve bu tarihte hisse devri gerçekleşmiş ve pay defterine de kaydı alınmış.

Bank of China Turkey 10 Ocak 2017’de resmen kurulmuş olup hisselerinin neredeyse tamamı Bank of China Limited’e ait bir bankadır. Çin Hükümetinin uluslararası platformda en etkin bankaları arasında yer alıyor ve Bank of China bankacılığının pek çok farklı alanlarında hizmet vermektedir. Banka 56 farklı ülkede ve bölgenin yanı sıra Çin topraklarının hemen hemen her yerinde müşterilerine geniş çaplı bir dizi finansal hizmet sunmaktadır. Bank Of China genellikle  kurumsal bankacılık ve finansal piyasa faaliyetler gösterirken aynı zaman da  bireysel bankacılık ve ticari bankacılık alanlarında da hizmet vermektedir.

Bank of China Turkey, İstanbul’daki Genel Müdürlüğü yanı sıra 39 şubesi bulunan ve Türkiye’nin dört bir yanında 43 adet ATM’si olan İnternet bankacılığı, mobil bankacılığı ve 0090 444 00 50 telefon bankacılığı ile birçok müşterisine sürekli olarak hizmet vermektedir.

Bank of China Turkey Açılış Kapanış

Bank of China Turkey açılış kapanış saatleri hafta içi her gün sabah 09.00’da açılır. Şubelerde banka kapanış saati olan 17.00’e kadar müşterilere hizmet sunmaktadır. Ayrıca Bank of China Turkey öğle tatili arasında hizmet vermeye devam ediyor ve bankacılık işlemlerinizi bütün şubelerde gün boyu kesintisiz bir şekilde yapmanıza olanak sağlıyor. Banka hafta sonu mesaisi yapmamaktadır.

Bank of China Turkey Hesap Nasıl Açılır?

ICBC kuruluşu olan Bank of China Turkey yeni unvanı ile 2015 senesinden bu güne kadar çok yönlü olarak finansal hizmetler  vermektedir. Yalnızca bireysel değil kurumsal, Kobi ve ticari bankacılık alanlarında da birçok hizmet sunmaktadır. Bundan dolayı da Bank of China Turkey Hesap Nasıl Açılır işlemini kendinizin yada firmanız adına yapmaktadır. Peki hesap açmak için başvuru nasıl yapılıyor?

Bank of China Turkey hesap açma başvurusu nasıl yapılıyor?

Bank of China Turkey hesap açma başvurusu yalnızca şubelere gidilerek yapılıyor. Aktif bir şekilde internet ve mobil bankacılık üzerinden de hizmet veren banka, ilk defa hesap açtırarak olan insanlara şubelere bizzat giderek başvuruda bulunmasını istiyor. Bank Of China Turkey hesap açtırdıktan sonra müşteriler talep ederlerse internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı aracılığı ile yeni hesap açabiliyorlar.

Hesap açtırmak için bankanın istediği evraklar ile beraber en yakın şubeye gidip, hesap acıtmak için başvuruda bulunabilirsiniz ve ister TL ister döviz cinsinden vadeli ya da vadesiz mevduat hesabı açtırabiliyorsunuz. Bank of China Turkey bankasında ki hesabınızı kullanarak tasarruflarınızı güvenli bir şekilde saklayabilir, ayrıca brikimde yapabilir EFT ve havale gibi işlemelerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Ayrıca döviz ya da TL cinsinden açtırmış olduğunuz hesabınız ile bütün bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeye gerek kalmadan İnternet bankacılığı üzerinden de yapabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız işlemeleriniz sayesinde zamandan kazanarak yaşamınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Bank Of China Turkey hesap açtırırken istenilen belgeler

Bank Of China Turkey

Bank of China Turkey’den hesap açtırmak isteyen insanlardan kimlik belgeleri ve ikametgah belgesini yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Bu iki belge haricinda hesap açılırken istenilen her hangi bir belge ya da şart koşul yoktur. Nakit ihtiyacınız olduğunda yanınızda para taşımamanız için, banka hesabınıza tanımlı bir kart basılıyor ve bildireceğiniz adrese kurya yardımı ile ulaştırılıyor. Bundan dolayı da hesap açma işlemi esnasında adres bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmanız gerekir.

Hesap açılırken kimlik fotokopiniz çekildikten sonra sizden bazı belgeleri dondurmanız istenir bu bilgilerin doldurulmasının ardından sizden Bank of China Turkey hesap açma sözleşmesi imzalanması istenir. Söz konusu olan bu sözleşmede imzalandıktan sonra vadesiz mevduat hesabınız kullanmanız için hazır oluyor. Eğer isterseniz aynı zamanda vadeli hesap yanda yine vadesiz türünden birden fazla hesap açtırabiliyorsunuz.

Bank Of China Turkey banka hesabı ile yapabileceğiniz işlemler

Bankadan açtırdığınız mevduat hesabınızdan şu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz;

 • ATM’lerden para çekip yatırmada
 • Mobil bankacılık ve internet bankacılığından hesaplar arası para transferi
 • Yaptığınız işlemlerin ayrıntılarına bakma ve hesap bakiyenizi kontrol etmek
 • Bank of China Turkey bankasında ki hesabınıza isterseniz birikim yapabilirsiniz
 • Kredi başvurusu yaparak kredi taksitlerini inceleyebilirsiniz
 • Otomatik ödeme talimatı vererek hiç uğraşmadan rahat bir şekilde fatura ve kart ödemelerinizi zamanında yapabilirsiniz
 • Sanal kart oluşturabilirsiniz
 • İnternet ve mobil bankacılık hizmetini kullanarak döviz alıp satabilirsiniz
 • Kredi kartınıza ait olan ekstraları gözden geçirebilir, kart borcu ödeme ve dönem içi hareketleri takip edebilirsiniz

Yukarda saydığımız işlemlerin haricinde  bankadan hesap açtıktan sonra pek çok işlemi telefon, internet ve mobil bankacılık şubesi vasıtasıyla hızlı bir şekilde yapabilirsiniz ya da ATM’leri de kullanarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bank of China Turkey sahibi kim

Bank Of China Turkey

Hisselerinin  hemen hemen hepsi  Bank of China Limited’e ait olan Bank of China Turkey 10 Ocak 2017’de kurulan bir bankadır. Çin Halk Cumhuriyeti’nde uluslararası platformda en etkin bankası olarak, bankacılığın pek çok farklı sektörlerde faaliyetini sürdürüyor. 51 ülkede ve bölgenin yanı sıra Çin topraklarının büyük bölümün de müşterisine çok geniş kapsamlı bir hizmet sunmaktadır. Bu kadar kapsamlı bir bankanın sahibi elbette herkes tarımdan merak konusu olmuş durumda. Bank Of China Turkey sahibi kim sorusunun cevabına da su şekilde yanıt verelim;

 • Yönetim Kurulu Başkanı Bin Chen
 • Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Bank of China Turkey’in Genel Müdürü Ruojie Li
 • Yönetim Kurulu Üyesi Xiaoyu Liu
 • Yönetim Kurulu Üyesi Pengjun Dang
 • Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Dalgıç

Olarak sıralayabiliriz.

Bank of China Turkey Şubeleri Faiz Oranları

Bankanın 4 adet bireysel kredi kampanyası bulunmaktadır. Bunların faiz oranlarını sırasıyla yazalım;

 • Bankadan ihtiyaç kredisi kullanmak istediğinizde; 50 bin lira kadar kredi kullandığınız zaman 12 ay, 24 ay ve 36 ay vade ile yüzde 2.05 faiz oranı ile bu krediden yararlanabilirsiniz. Bu krediden alınacak tahmini masraf ise 262,50 liradır.
 • Bir diğer kredi türü olan konut kredisini kullanmak isterseniz; kampanyalı yeni evim adı altında çekeceğiniz krediyi 200 bin lira tutarında kredi kullandığınız zaman 12 ay, 24 ay ve 36 ay vade seçenekleri ile yüze 1,89 faiz oranı ile söz konusu olan bu krediden faydalanabilirsiniz. Bu kredi kullanılırken alınacak tahmini masraf ise 2 bin 132 lira 93 kuruş olarak belirlenmiştir.
 • Bankanın sunduğu bir diğer kredi ise İpotekli Finansman Kredisi olarak kampanya sunuluyor. Bu krediyi kullanmak istediğiniz zaman; 50 bin liralık bir kredi çektiğinizde 12 ay, 24 ay ve 36 ay vade seçenekleri ile yüzde 2.05 faiz oranları ile söz konusu olan bu krediden faydalanabilirsiniz. Bu krediyi kullanırken alınacak tahmini masraf ise bin 382 lira 93 kuruş olarak belirlenmiştir.
 • Banka yeni arabam adı altında yer alan taşıt kredisi sunmaktadır. Söz konusu olan bu krediyi kullanmak istediğiniz zaman; 25 bin liralık bir kredi çektiğiniz zaman 12 ay, 24 ay ve 36 ay vade seçenekleri ile yüzde 1,99 faiz oranları ile söz konusu olan bu krediden faydalanabilirsiniz. Bu krediyi kullanırken alınacak tahmini masraf ise 131,25 lira olarak belirlenmiştir.

Ayrıca firmalara özel kredi imkanı da sunmaktadır. Bu kredilerde iki ayrı şekilde sunuluyor. Söz konusu olan bu krediler hakkında bilgi almak için banka ile görüşebilirsiniz ve size en uygun krediyi kullanabilirsiniz.

Bank of China Turkey Kredileri

Banka iki farklı kredi sunmaktadır. Bireysel ve kurumsal olarak iki ayrı şekilde müşterilerine kredi imkanı sunuyor. Bunları sırasıyla aşağıda yazalım;

Kurumsal krediler;

 • Kurumsal spot krediler
 • Kurumsal uzun vadeli krediler
 • Kurumsal iskonto kredileri
 • Rotatif krediler

Şeklinde kurumsal olarak hizmet verdiği firmalara kredi fırsat sunmaktadır.

Bireysel krediler;

 • İhtiyaç Kredisi
 • Taşıt kredisi
 • Konut kredisi
 • İpotekli Finansman Kredisi
 • Yurt dışı eğitimler için kredi
 • Kolay kredi

Olmak üzere banka bireysel müşterilerine kredi imkanı sunuyor.

Bank of China Turkey nerelerde var

Hisselerinin  hemen hemen hepsi  Bank of China Limited’e ait olan Bank of China Turkey 10 Ocak 2017’de kurulan bir bankadır. Bankanın ülkemizde pek çok şubesi yer almaktadır. Bunları sırasıyla aşağıda yazalım;

 • İstanbul
 • Ankara
 • Denizli
 • Kayseri
 • İzmir
 • Adana
 • Antalya
 • Aydın
 • Balıkesir
 • Bursa
 • Aydın
 • Eskişehir
 • Balıkesir
 • Hatay
 • Konya
 • Mersin
 • Muğla
 • Samsun
 • Trabzon
 • Uşak

Yukarda saydığımız bütün illerde Bank of China Turkey Şubeleri bulunmaktadır. Ayrıca bankanın bu ilerde pek çok ATM’si bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

hakkında sigortaekstra1 sigortaekstra1

Ayrıca Kontrol Edin

E- Haciz Nedir? Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E- Haciz Nedir? Son senelerde büyük ilerlemeler kaydeden devlet kurumları elektronik uygulamaları kamu işlemlerini hızlı bir şekilde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir