Akbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır

Son zamanlarda fiziki olarak yapılan alışverişlerden ziyade internet alışverişlerine vatandaşlar daha fazla  yönelmektedir. Kredi kartı ile alışveriş yapabilmek için kredi kartını internet alışverişine açık olması gerekir.  Akbank kredi kartı internet alışverişine nasıl açılır sorusu tam olarak bu sebeple sorulmaktadır.

Kredi kartının alış verişe açılması için birkaç farklı yöntem izlenebilir. Kullanıcılar bu yöntemlerden istediğini seçerek kredi kartlarını alışverişlere açıp kapatabilmektedir. Seçeneklerin tamamı ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

 

Akbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Onay

 

Kredi kartları ile ilgili yapılan düzenleme doğrultusunda artık kredi kartı kullanıcıları internet alışverişlerine onay vermesi gerekmektedir. Onay işleminin tamamlanmaması durumunda kredi kartı ile internet üzerinden alışveriş yapmanız mümkün olmayacaktır.

 

Akbank kredi kartınızın Internet alışverişine açtırma en kolay yolu SMS yöntemi ile uygulanmakta olan yöntemdir. Bunun için yapılması gereken telefon kısa mesaj bölümüne İNTERNET yazarak 8885 e ücretsiz olarak SMS gönderilmesi işlemidir. Bu işlemi yapılması ile birlikte Kredi kartı internet alışverişine açılmış olacaktır.

Yapılan işlemin iptal edilmesi de mümkündür. Banka şubelerinden yardım alarak veya 444 25 25 numaralı telefon hattından işlem iptali yapılabilir.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak İnternet Alışverişine Kredi Kartını Açma

 

Kısa mesaj yöntemini kullanmak istemeyen vatandaşlar müşteri hizmetlerini arayarak da kredi kartlarını internet alışverişlerine açtırabilirler. Akbank direkt olarak bilinmekte olan 444 25 25 veya Akbank şubelerini ziyaret ederek Kredi kartınızı internet alışverişlerinize açabilirsiniz.

Akbank Şubelerine Giderek İnternet Alışverişini Kredi Kartını Açtırma

 

Kredi kartı kullanıcıları SMS yöntemi ile veya Akbank Direkt yöntemini kullanmak istemeleri durumunda şubelere giderek de internet alışverişlerine kredi kartlarına arttırabilirler veya kapatabilirler. Bu işlem için herhangi bir ücret talep edilmez. Oldukça kısa süre içerisinde şubedeki görevliler size yardımcı olacak ve kredi kartımı internet alışverişine açılacaktır.

AYRICA BAKINIZ : Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır 

İnternet Bankacılığı Kullanılarak İnternet Akbank Alışverişi Açma

İnternet bankacılığı kullanmakta olan Akbank müşterileri direk olarak alış verişlerine onay verebilirler. İzin verme veya iptali işlemlerini buradan daha kolay bir şekilde yapmanız mümkün olmaktadır. Her hangi bir ek ücret ve benzeri gerekmemektedir. Bu işlemi yapabilmeniz için internet bankacılığı işlemlerini yapabileceğiniz kullanıcı adı ve şifreyi temin etmeniz gerekmektedir.

 

Akbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma

 

Akbank kredi kartı kullanıcıları internet alışverişlerine kredi kartlarını karşılayabilecekleri gibi aynı zamanda kapatma işlemi de yapabilmektedirler. Benzer adımların izlenmesi ile birlikte kapatma işlemi tekrardan yapılabilir. bankaya şubelerini direkt olarak uğrayarak kapatma işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra Akbank Direkt hesabı olan 444 25 25 arayarak da Kredi kartınızın internet alışverişlerine kapatılmasını talep edebilirsiniz.

Belirtilen tüm yöntemleri müşteriler kullanabilirler. Yöntemler arasında her hangi bir fark bulunmamaktadır.

hakkında sigortaekstra

Ayrıca Kontrol Edin

Eft Kodları

Güncel Banka Eft Kodları Nelerdir 2021

EFT yani Elektronik Fon Transferi anlamına gelmektedir ve  bir çeşit online olarak bir hesaptan farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir